Google Ads Performans Planlayıcı Yayında

Günümüzde doğru reklam kurgusunu oluşturmak bi hayli karmaşık. Google, Performans Planlayıcı ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. 

Performans Planlayıcısı, reklam harcamalarınız için planlar oluşturmanıza ve kampanyalarınızdaki değişikliklerin temel ölçümleri ve genel performansı nasıl etkileyebileceğini görmenize olanak sağlayan bir araçtır.

Google, Performans Planlayıcı'nın, reklamverenlerin %43 daha fazla dönüşüm elde etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Performans Planlayıcı sayesinde;
Kampanyalarınızın öngörülen aylık ve üç aylık performanslarını görebilir,

Kampanyalarınızın aynı harcama için daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilecek önerilerileri inceleyebilir, 

Kampanya ayarlarınızı değiştirirseniz, harcama ve performans hedeflerinizin nasıl etkilendiğini öğrenebilirisiniz. 

Nasıl çalışır?
Size mümkün olan en doğru tahminleri vermek için, Performans Planlayıcı milyarlarca arama sorgusunu dikkate alır ve genellikle her 24 saatte bir güncellenir. 

Performans Planlayıcısı daha sonra, mevsimsellik, rakip etkinlik, açılış sayfası vb. Değişkenler de dahil olmak üzere toplu reklamlardaki alakalı reklam ihalelerini simüle eder. Daha sonra Google Reklamları performans raporlarınızın "Dönüşümler" sütununda bulunan dönüşüm türlerine dayalı dönüşümleri öngörür.

Simülasyonları çalıştırdıktan ve veri topladıktan sonra, Performance Planner öngörülerinize ince ayar yapmak için makine öğrenmesini kullanır. Önerilen bütçeleri mümkün olduğu kadar doğru tutmak için Performans Planlayıcısı, tahminlerinin doğruluğunu 1, 7, 30 ve 90 günlük periyotlar arasında sürekli olarak ölçer. 

Kampanyalarınızın Performans Planlayıcı'yı kullanmaya uygun olup olmadığını öğrenmek ise çok kolay! Kampanyanız;

En az 72 saattir çalışıyor,

Son 7 günde en az 3 tıklama almış,

Son 7 günde en az bir dönüşüm elde ettiniz (kampanyalar dönüşümlere odaklanırsa),

Manuel tıklama başı maliyet (TBM), gelişmiş TBM veya hedef işlem başına maliyet (EBM) teklif stratejileri kullanan Arama kampanyalarına sahip olması yeterlidir.

Son olarak, belki de en önemlisi, bu araç özünde bir planlayıcı. Performans planlayıcısı dahilinde yapılan değişiklikler otomatik olarak gerçekleştirilmez.

Performans planlayıcısında yapılan değişiklikleri uygulamak için bir dosya indirmeniz ve Google Ads Editör kullanmanız gerekir.

Ayrıntılı bilgi almak için (0850) 304 12 02 numaralı hattımızdan ve destek@dijitaluzmani.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirisiniz.

İŞİNİZİ BÜYÜTÜRKEN
MALİYETLERİNİZİ DÜŞÜRÜN

İnternetteki müşterilerinize ulaşırken sonuç ve dönüşüm odaklı hesap kurulumu ve makine öğrenmesi ile reklam maliyetlerinizi düşürün.

Linkedin

Reklamı

Linkedin Reklam Vermek için hemen bizim ile iletişime geçin. Hedefledğiniz departmanlarda çalışan kullanıcılar reklamınızı görsün....

Instagram

Reklamı

Instagram'da Reklam Vermek artık çok kolay ve hızlı. Hemen Instagram Reklamları ile sosyal medyadaki müşterilerinize ulaşın....

Facebook

Reklamı

Facebook'a Reklam Vermek artık çok kolay. Hemen Facebook Video Reklamları, Facebook Sponsorlu Reklamlar ile işletmenizi dünyanın en büyük sosyal medya kanalında tanıtın....

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

Tıkla Ara