Google Kampanya Optimizasyon Puanı

Google Optimizasyon Puanı Nedir?

 

Optimizasyon puanı, Google’un reklam hesabı için sunduğu önerileri hesabınıza uyguladığınızda hesabın ne kadar performans göstereceğini %’de olarak ölçen tahmini değerdir.

Optimizasyon puanının yüksek yada düşük olmasının kalite puanına ve reklam sıralamasına herhangi bir etkisi yoktur ve yalnız aktif arama ağı kampanyası için optimizasyon puanı gösterilir.

 

Öneri Uygulama

Google Ads hesabında oturum açıyorsunuz

Solda sayfa menüsünden önerileri tıklıyorsunuz

Önerileri hesabınıza uygulamak istiyorsanız uygula seçeneğini tıklıyorsunuz.

Öneriyi hesaba uyguladığınızda %’de kaçlık performans artış sağlanacağını aşağıdaki gibi önerinin yanında potansiyel skor altında görebiliyorsunuz.

Optimizasyon puanı; Kampanya, Hesap ve Yönetici Hesabı seviyelerinde kullanılabilir.

Google hesabınıza sunulan önerileri uyguladığınızda kampanyanın optimizasyon puanını, önerilerin hemen altında %’de olarak görebilirsiniz. Örnek; %70,3 

Peki optimizasyon puanı nasıl hesaplanır?


Google hesabınız ve kampanlarınızın durumuna, önerilerinizin %’de etkilerine, istatistiklerinize, ayarlarınıza, son öneri geçmişinize göre anlık olarak hesaplanır.

Mevcut önerilerin % de kaçlık bir etkisi olacak her öneriye göre değiştiği için, reklam dinamikleri birden fazla faktöre göre değişebildiği için hesabınızda farklı bir optimizasyon puanı görebilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi ve destek için (0850) 304 12 02 numaralı hattımızdan veya destek@dijitaluzmani.com adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynaklar:


https://support.google.com/google-ads/answer/9061546


https://support.google.com/google-ads/answer/9061469


https://support.google.com/google-ads/answer/9061547

İŞİNİZİ BÜYÜTÜRKEN
MALİYETLERİNİZİ DÜŞÜRÜN

İnternetteki müşterilerinize ulaşırken sonuç ve dönüşüm odaklı hesap kurulumu ve makine öğrenmesi ile reklam maliyetlerinizi düşürün.

Linkedin

Reklamı

Linkedin Reklam Vermek için hemen bizim ile iletişime geçin. Hedefledğiniz departmanlarda çalışan kullanıcılar reklamınızı görsün....

Instagram

Reklamı

Instagram'da Reklam Vermek artık çok kolay ve hızlı. Hemen Instagram Reklamları ile sosyal medyadaki müşterilerinize ulaşın....

Facebook

Reklamı

Facebook'a Reklam Vermek artık çok kolay. Hemen Facebook Video Reklamları, Facebook Sponsorlu Reklamlar ile işletmenizi dünyanın en büyük sosyal medya kanalında tanıtın....

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

Tıkla Ara