İnşaat Sektörü Başarı Hikayesi
İnşaat Sektörü Başarı Hikayesi
14 Aralık 2021
Kübra Buket Başak

İnşaat sektörü, ilintili olduğu yan sektörleri harekete geçirmesi itibariyle yaratmış olduğu istihdam ve katma değer ile özellikle gelişmekte olan ülke ekonomilerinin lokomotifi konumundadır.

Bu genelleme ile paralel olarak Türkiye’de gerçekleşen büyümenin en önemli indikatörlerinden biri olan inşaat sektörü son dönemlerde beklentinin altında ilerlemektedir.

Bu nedenle çoğu inşaat firması Google reklamları başta olmak üzere birçok platformda reklam vermeye yönelmiştir.
 

İzmir’in önde gelen emlak firmalarından biri olan müşterimizle dijital reklam çalışmalarına başlarken öncelikli amacımız marka bilinirliliğimizi ve site trafiğimi daha da arttırmaktı.

Google Analytics’ten aldığımız veriler sonucunda reklamlardan gelen site trafiğinin, tüm site trafiğinin %60 ile %70’ini oluşturduğunu saptadık. Bununla beraber şirketin cirosu geçen iki aya kıyasla %30 arttı.

Arama ağı ve Görüntülü reklamların yanı sıra pazardaki kitleler özelliği kullanılarak etkileşime giren kullanıcılar yani web sitesini daha öncesinde ziyaret etmiş kişilere erişildi. 

Tüm bu uygulamalar sayesinde gösterim payı olarak arama motorunda bir çok rakip firmayı geçerek ilk sırada yer aldık.

 

Reklamlar için yapılan analizler ve uygulanan optimizasyonlarla birlikte her ay site trafiğini ve ciroyu daha da arttırmayı hedefliyoruz.

 

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04