Kurumsal Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Kurumsal Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
27 Kasım 2018
Dijital Uzmanı

Kurumsal web sitesi, kurumların internetteki temsilcileridir ve web tasarımı ne kadar ilgi çekici olursa geri dönüşüm etkisi o kadar fazla olur. Profesyonel destek alarak hazırlanan kurumsal web tasarım çok daha iyi sonuçlar doğurur çünkü kurumun en iyi şekilde temsili gerekmektedir. Kötü hazırlanan bir web sayfası olumlu sonuçlar doğurmaz.

Kurumsal Firmalar ve İşletmelerin Web Tasarımları
 
     Kurumun ya da işletmenin hizmetleri kurumsal web sitesi aracılığı ile doğrudan halka sunulacağından eksili bir web sitesi hazırlanmalı, tüm hizmetler ayrıntılı bir biçimde anlatılmalıdır. Bir firma için kurumsal web sitesi tasarımı hazırlatılmak istenildiğinde, kurumun kurumsal renkleri, kurumsal kimliği, fontu, logosu, vizyonu, hizmetleri ürünleri ve faaliyetleri hususlarında son derece dikkatli değerlendirilmeli ve kurumsal web site tasarımı etkin bir biçimde hazırlanmalıdır.
 
     Kurumsal web tasarım da en büyük etken, sadelik ve hizmetlerin tanıtımıdır. Kurumsal firma sitesi tasarımlarında renk olarak beyaz ve gri ve siyah gibi renkler kullanımı yapılarak firmayı kurumsal ve profesyonel bir şekilde göstermesi sağlanmalıdır. Bu renkler daha ciddi renklerdir.
 
 Web sitesinde Dikkat Edilecek Hususlar
 
     Web sitesi dizaynına özen ve dikkat göstermeyen kurum ya da kuruluşlar, internet sitelerini ziyaret eden ziyaretçiler tarafından olumsuz izlenimlere neden olmaktadır. Web onların bir çeşit itibarlarıdır.
 
     Firmalar ürün ya da hizmetlerini sunmak için profesyonel bir ekibi olan firmalar internet sitelerini yaptırmalıdırlar. Firmanın sahip olduğu logo şirketi her zaman en iyi şekilde göstermelidir. Site anlaşılır ve sade olmalı, siteyi ziyaret eden ziyaretçiyi yormamalı, karmaşık olmamalıdır.
 
     Firmanın tanıtımı, duyurular ya da kampanyalar ana sayfada olmalıdır. Menüler, kullanıcıların isteklerine kolayca bulabilecekleri gibi olmalı. Ziyaretçilerin iletişim kurabilecekleri bilgileri ve iletişim formu konulmalıdır. Kurumsal web sitesinin kolay kullanılabilir admin paneli olmalıdır. Kurumsal web sitelerinde ziyaretçinin beğenisi çok önemlidir. Sıkıcı hazırlanan, hiçbir cazibesi olmayan siteler beğeni görmeyecektir. 

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04