Markalar İçin Sosyal Medya Tasarımları Neden Çok Önemlidir?
Markalar İçin Sosyal Medya Tasarımları Neden Çok Önemlidir?
10 Temmuz 2022
Elif Doğa Çakır

Sosyal medya; kişi ve kurumların etkileşim kurmasına yardımcı olarak hedef kitle ile sürekli iletişim halinde olmasına fayda sağlayan bir yapıdır. Özellikle mobil cihazlar ve tabletler vasıtası ile günün hemen her anında aktif olunan sosyal medyada  Instagram, Facebook ve Twitter gibi pek çok alan bulunur.

Sosyal Medya Profilinin Profilin bir tasarıma oturtulması, belirli bir üslupla paylaşımların gerçekleştirilmesi ve dijital pazarlama tekniklerini kullanarak hedef kitlenin belirlenmesi sosyal medya yönetimini tanımlayabilir. İşin özünde bu süreç belirli bir düzene oturtulması gereken ve süreklikle devam edildiğinde markanızı başarıya taşıyacak bir olgudur. Ancak düzensiz aralıklarla, dağınık bir şekilde yapılan paylaşımlar, tasarım yetersizliği ve etkileşimin arttırılamaması sosyal medyada başarısızlığın çoğunlukla sebebidir.

Neden Sosyal Medya Yönetiminde Profesyonel Bir Destek Almalıyız? Bunun Avantajları Nelerdir?

  • İlk olarak, müşteri ve tüketici davranışları ve alışkanlıkları üzerinde büyük bir etkisi olan sosyal medyayı efektif bir şekilde kullanarak potansiyel müşteriler kazanabilirsiniz.
  • Dijitalleşen dünyada marka tanıtımı yapmak için geleneksel yöntemlerden (hava reklamları, TV reklamları vb.) ziyade sosyal medyayı kullanarak daha az maliyetle reklamlarınız çalışırken, etki alanı ve hedef kitlesi daha büyük çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.
  • Hedef kitlenizi küçük bir alanla sınırlayıp, müşteri potansiyelinizi düşürmektense, yerine global müşterilerle ortak bir platformda buluşarak potansiyelinizi çok daha küresel seviyelere çıkarabilirsiniz.
  • Müşteri kitlesi oluşturmanın yanı sıra müşteri sadakatinde ve iletişiminde de ciddi yol kat edebilirsiniz.
  • Reklam ve pazarlama çalışmaları ile uzun süreler harcamak yerine sosyal medya sayesinde kısa sürede hedef kitlenize erişebilirsiniz.

Firmamın Sosyal Medya Hesaplarını Kendim Yönetsem Nasıl Olur?

Sosyal medya hesaplarını firmaların pek çoğu kendi yönetmekten yanadır. Firmalar genelde, bu durumu kişisel sosyal medya hesapları ile karıştırırlar. Halbuki bu düşüncenin kesinlikle yanlış olduğunu ve sosyal medya hesaplarının profesyonel bir dijital pazarlama ajansı, sosyal medya uzmanı tarafından, bu işin eğitimini almış kimseler tarafından yönetilmesi gerekmektedir. Sosyal medya hesabını firmanın herhangi bir eğitim almadan ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan gerçekleştirilmesi firma hesabının amatörce kullanılmasına neden olacaktır. Renk psikolojisi, tasarım üslubu gibi unsurları göz ardı eden firmalar amatörce hesap yönetecektir. Bu da hedef kitleyi düşürüp, sosyal medyada büyümeyi büyük ölçüde engelleyecektir.

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04