1 Dakikada 2 Milyon Arama

Google Ads arama reklamları sayesinde ürün veya hizmetleriniz ile ilgili aramalar yapan kullanıcılar web sitenizi üst sıralarda gördüklerinde sitenizi ziyaret ederler ve satın almaya bir adım daha yaklaşırlar. Kullanıcılar reklamlarınız görüntülendiğinde değil tıklayıp sitenizi ziyaret ettiklerinde ödeme yaparsınız. Google arama sonuçlarının ilk 4 ve son 7 sonuç alanı reklam alanıdır ve Google Ads Arama reklamı yapmadığınız durumda web siteniz en yüksek 5. konumda gösterilir. Bu da birçok potansiyel müşterinizi kaçırmanızla sonuçlanacaktır.

Ancak başarılı bir Google Ads arama reklamı çalışması sayesinde düşük maliyetler ile üst sıralarda olmanız mümkün olabilir. Bu aşamada Kalite Puanı olarak isimlendirdiğimiz parametre ön plana çıkmaktadır. Kalite puanı sayesinde rakiplerinizden daha düşük bütçeler ile onlardan daha yüksek konumlara sahip olabilirsiniz. 1 ile 10 arasında değer olan kalite puanı reklam sıralamanızı doğrudan çarpan olarak etkilemektedir.

Örneğin rakibinizin kalite puanı 5 olsun ve anahtar kelime için verdiği teklif 3 TL olsun. Sizin kalite puanınız 10 olsun ve anahtar kelime için verdiğiniz teklif de 2 TL olsun. Sizin reklam sıralamanız kalite puanınız ve teklifinizin çarpımından yani 10x2=20 rakibinizin puanı ise 5x3=15 olacaktır. Sizin reklam sıralama puanınız daha büyük olduğundan 2 TL teklif vermenize rağmen 3 TL teklif veren rakibinizden daha üst konumlarda gösterilebilirsiniz. Size uygun dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi almak için merak ettiğiniz konuları şimdi uzman ekibimize danışın.

2022 Shining Stars Awards Ödüllerinde Türkiye'nin
En İyi Dijital Pazarlama Markası
Dijital Uzmanı© Seçildi.
CK Ajans Logo

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04