Youtube SEO'ya Başlayın

Ana Sayfa/Hizmetlerimiz/Youtube SEO'ya Başlayın

YouTube SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakın

Youtube SEO'ya Başlayın

Youtube Seo Nedir?

Youtube SEO, kanalın kullanıcı deneyimi ve çeşitli faktörlerle gerçekleştirilen ve videolarınızın daha üst sıralarda yer almasını sağlayan kanal optimizasyonudur . Youtube’u bir arama motoru olarak düşünülmelidir. Özellikle, videolar için en büyük arama motoru Youtube’dur

1.Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimelerin araştırılması bu aşamada en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor. Web siteniz için doğru anahtar kelimeler ile başarı elde edilmesi gibi yine aynı şekilde YouTube’da da buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Anahtar kelime araştırması yapmak ise kolay bir işlemdir. Bunun için ücretsiz keyword tool veya YouTube’nin de kendisini kullanabilirsiniz.

YouTube: YouTube üzerinde anahtar kelime araştırması yapmak istiyorsanız ‘arama’ kutusuna ele almak istediğiniz video ile ilgili bir kelime yazabilir ve kullanıcıların en çok arama yaptığı anahtar kelimeleri görebilirsiniz.

Youtube İle Anahtar Kelime Analizi 

Örnekte olduğu gibi “Yağlı boya” anahtar kelimesinde kullanıcılar daha çok ‘ yağlı boya tablo yapımı, yağlı boya nasıl yapılır’ gibi anahtar kelimeler ile aramalar görülmektedir. Bu anahtar kelimelerden video başlık ve açıklamalarınızda kullanmanız sıralamalarda daha yukarılara ulaşabilmeniz adına yardımcı olacaktır.

Keyword Tool: Bu uygulama da yine aynı şekilde anahtar kelimeleri ve aranma hacimlerini göstermektedir. Anahtar kelimeyi yazabilir ve ortalama en çok aranan kelimeleri listeleyebilirsiniz.

 

Keyword Tool İle Anahtar Kelime Analizi


2.Yükleme Ekranındaki Detaylar

Videonuzu yükleme yaparken karşınıza çıkan her detayı dikkatlice kullanmanız büyük önem taşımaktadır. Yükleme ekranında bulunan alanlar, doğru kullanıldığında videonuzun performansına olumlu katkıda bulunacaktır.

 

 

YouTube SEO Teklifi Al

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

Tıkla Ara