Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını amaçlayan bir sosyal ağ olarak bilinse de sosyal ağ platformu olmanın ötesinde başka hizmetler de sunmaktadır. Yıldan yıla %10 artış gösteren, şu anda aylık 2.70 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Facebook işletme hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak reklamlar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Facebook reklamları vererek hedef kitlenize ürün veya hizmetinizin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilir, marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Strateji Belirleme Ve Kampanya Oluşturma

Reklam verme amacının seçildiği bölümdür. Sadece işletmenizin konumu yakınında bulunan kişilere mi erişmek istiyorsunuz ya da daha fazla kişinin sayfanızı ziyaret etmesini mi? Amacınız App Store ve Google Play Store ile doğrudan bağlantı kurarak uygulamanızın daha fazla yüklenmesini sağlamak mı yoksa marka bilinirliliğinizi artırmak mı?

Reklam Seti Seviyesi

Temel hedef kitleler, özel hedef kitleler, benzer hedef kitleler seçenekleri ile detaylı hedeflemeler yapılır ve Facebook haber kaynağı, video akışları, Facebook sağ sütun gibi reklam alanları seçilir. Günlük olarak veya kampanya boyunca harcamak istediğiniz reklam bütçesi de bu alanda belirlenir.

Facebook Reklamları ile İlgili Merak Edilenler

Facebook'ta reklam vermek için ne gerekiyor?

Bunun için bir bütçeye ve Business Manager hesabına ihtiyacınız vardır. Amacınız sadece Facebook'ta reklam vermekse bunlar yeterlidir fakat kazanç sağlamak istiyorsanız hedefleme, anahtar kelime seçimi ve kampanya türü gibi ayarlamaları doğru şekilde yapmalısınız.

Facebook Reklam Yöneticisi nedir?

Facebook Reklam Yöneticisi, Facebook'ta reklamlarınızı açıp yönetmenize olanak sağlayan bir Facebook (Meta) aracıdır. Facebook Reklam Yöneticisi sayesinde reklamlarınızı profesyonel düzeyde açabilir, yönetebilir ve satışlarınızı artırma şansına erişebilirsiniz.

Facebook reklamı nasıl yapılır?

Facebook reklamları yapabilmek için öncelikle bir Business Manager hesabınızın olması gerekmektedir. Business Manager hesabınızı açtıktan kampanya türünüzü seçerek Facebook reklamlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Facebook reklamı nasıl açılır?

Facebook reklamı, Facebook Reklam Yöneticisi üzerinden açılır. Business Manager hesabınızı oluşturduktan sonra kampanya türlerinizi seçerek Facebook reklamlarınızı açabilirsiniz.

Facebook reklamları ücretli mi?

Facebook reklamları ücretlidir. Etkileşim alabilmeniz için ayarlanmış bir minimum tutar vardır. Bu minimum tutar dahilinde reklam oluşturarak verim almaya başlayabilirsiniz.

Facebook'ta reklam verme pahalı mı?

Facebook reklam verme işlemine pahalı ya da ucuz diyemeyiz çünkü bu tamamen kullanıcının oluşturmak istediği reklam türüne, ürünlerine, kelime trafiğine ve bütçesine bağlıdır.

Facebook reklam ücretleri nasıl hesaplanır?

Facebook, yeni adıyla Meta reklam ücretleri sonuç başına hesaplanmaktadır. Reklamlarınız gösterildiğinde değil reklamınızla etkileşime geçildiğinde ödeme yaparsınız.

Facebook reklamı vermek kazanç sağlar mı?

Başarılı Facebook reklamı kampanyaları size güzel kazançlar sağlayabilir. Fakat başarılı bir reklam kampanyası oluşturabilmek için alana dair yüksek bilgiye sahip profesyonel kişi ve ajanslarla çalışmalısınız.

Facebook’ta reklam verme zor mu?

Facebook'ta reklam vermek zor değildir fakat başarılı bir reklam kampanyası oluşturabilmek zordur. Bu yüzden profesyonel kişi ve ajanslarla çalışmanızı öneririz.

Facebook’ta nasıl sponsorlu reklam verilir?

Facebook sponsorlu reklam için bir bütçeye ve Business Manager hesabına ihtiyacınız vardır. Amacınız sadece Facebook'ta reklam vermekse bunlar yeterlidir fakat kazanç sağlamak istiyorsanız hedefleme, anahtar kelime seçimi ve kampanya türü gibi ayarlamaları doğru şekilde yapmalısınız.

Bunları Biliyor Musunuz?

Web sitenizi ziyaret edenlere reklam göstermek ister misiniz?

Web sitenizi son 180 gün içinde ziyaret eden kullanıcılara facebook hesaplarına girdiklerinde reklam gösterebiliriz. e-ticaret sitenizde sepete ürün satmış fakat satın almamış kullanıcılara özel reklamlarda gösterebiliriz.

1 yıl önce facebook hesabınızı ziyaret edenlere reklam göstermek ister misiniz?

Facebook hesabınız ile son 365 gün içerisinde etkileşime geçen, profili ziyaret eden, mesaj gönderen kişilere özel reklam gösterebiliriz.

Benzer Kullanıcılara reklam göstermek ister misiniz?

Facebook hesabınız ile son 365 gün içerisinde etkileşime geçen, profili ziyaret eden, mesaj gönderen kişilere veya web sitenizi son 180 gün içinde ziyaret eden kullanıcılara benzer ilgi alanı ve demografik bilgiye sahip kullanıcılara reklam gösterebiliriz.

Reklam Oluşturma

Fotoğraf reklamları, video, döngü reklamlar gibi tasarlanmış altı farklı format arasından seçim yapılabilir, reklamlarınıza metin ve bağlantı eklenir.

Reklam Ölçümü ve Yönetimi

Reklam yayınlanmaya başladıktan sonra reklam yöneticisinde en iyi stratejiyi oluşturmak için reklam performansı takip edilir.

FACEBOOK REKLAMLARINDA DA KALİTE PUANI VAR!

Reklam alaka düzeyi olarak tanımlanan bu puan üç unsur ile belirlenir: kalite sıralaması, etkileşim oranı sıralaması ve dönüşüm oranı sıralaması. Bu üç tanı, reklamlarınız ulaşmak istediğiniz hedef kitle ile alakalı olup olmadığını belirlemede yardımcı olur. Alaka düzeyi puanınızın yüksek olması reklamların daha az maliyetli olacağı anlamına gelir ve reklamlardan daha fazla sonuç alınmasını sağlar.

Hizmet Verdiğimiz Referanslarımız

Başarı hikayelerimizin arasına sizin firmanızı da eklemek için sabırsızlanıyoruz.

İzmir Ticaret Odası
ECG Spor
New Park Hotel
Cp Ankara Otel
Pamuka
Yeşeren Okulları
Sanayiden
CN Enerji
2022 Shining Stars Awards Ödüllerinde Türkiye'nin
En İyi Dijital Pazarlama Markası
Dijital Uzmanı© Seçildi.
CK Ajans Logo

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04