Dünyanın en büyük 2. Arama motoru olan Youtube üzerinden milyonlarca potansiyel müşteriye anında ulaş!

Aklınıza gelebilecek her konuda video içeriklere ulaşabileceğiniz Youtube, dünya üzerinde aktif olarak 1,5 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu nedenle hiç kuşkusuz ürün veya hizmetlerini geniş kitlelere duyurmak isteyenler için mükemmel bir pazar olduğunu söyleyebiliriz.

  • Youtube üzerinde her kullanıcı ortalama günde en az 1 saat video izliyor.
  • Youtube, Google’ın yıllık reklam gelirlerinin %10’unu oluşturmaktadır.
  • Youtube 88 ülkede, 76 farklı dilde hizmet vermektedir.
  • Son iki yılda YouTube'da reklam yayınlayan KOBİ'lerin sayısı iki katına çıktı.

Youtube reklamının avantajları nelerdir?

YouTube reklamlarıyla, belirli hedeflemeler yaparak ( yaş, cinsiyet, konum vb.) potansiyel müşterilerinize YouTube'da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece reklamınıza ilgi gösterdiklerinde ödeme yaparsınız.

Youtube Reklamları ile İlgili Merak Edilenler

Youtube reklam ücretleri nedir?

Youtube reklam ücretleri sizin veya şirketinizin bütçesine bağlıdır. Youtube reklamlarınızı elinizdeki bütçeye uygun olarak planlayabilirsiniz. Küçük adımlarla başlayarak günlük bütçenizi belirleyebilirsiniz. Youtube reklamları konusunda bütçenize uygun olarak önerilen teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Youtube reklamı vermek için nelere dikkat etmek gerek?

Youtube reklamlarınız konu olduğunda bazı kampanya ayarları yapmakta fayda vardır. Reklam kampanyanızın adı, türü, reklamınızı vermek istediğiniz cihaz türleri, reklamınızın hangi dillerde verileceği, bütçesi, reklam ağları ve firmanızın bilgilerini içeren reklam uzantıları gibi ayarlamalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylelikle reklam bütçenizi uygun ve etkili bir şekilde kullanabilecek ve doğru reklamı vermiş olacaksınız.

Youtube video reklam verme için neler yapılmalı?

Öncelikle kendinize bir kanal açmalı ve Google Ads hesabı oluşturmalısınız. Youtube reklamı verirken güçlü bir mesajınızın, kitlenizi harekete geçirecek bir içeriğinizin ve işletmenizi öne çıkaracak videolarınızın olması sizin için çok faydalı olacaktır. Hedefinize uygun kampanyalar oluşturmaya da dikkat etmelisiniz.

Youtube reklam kullanımı için en etkili yöntemler nelerdir?

Youtube reklamlarını etkili bir şekilde kullanabilmek için kitlenizi iyi tanımalı ve ilgi çekecek, kitlenizle bağ kurmanızı ve markanızın fark edilmesini sağlayacak içerikler üretmelisiniz. Reklamlarınızı oluştururken kitlenizi harekete geçirecek güçlü mesajlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Youtube’da reklam vermek için Google Ads hesabı gerekli mi?

Evet. Youtube’da reklam kapmayanları oluşturma ve reklamlarınızı takip edebilme gibi işlemler için bir Google Ads hesabınız olmalıdır.

Youtube reklamları için anahtar kelimeler nasıl kullanılmalı?

Reklamınızın öne çıkmasını istiyorsanız geniş eşleme sağlayabileceğiniz anahtar kelimeleri kullanmanız daha uygun olacaktır. İçeriğinize göre bu eşlemeyi tam eşleme, sıralı eşleme veya negatif eşleme türlerinde yapabilirsiniz. Örneğin tam eşlemede, içeriğinizle alakalı direkt kullandığınız kelimeler söz konusudur. Negatif eşleme ise reklamlarınızın kelime olarak benzer ama farklı ürünleri arayan müşterilere de gösterilmesini sağlayacaktır.

Youtube reklamı verme sırasında kullanılan negatif anahtar kelimeler ne işe yarar? Nasıl kullanılmalı?

Negatif anahtar kelime kullanımı, belirlediğiniz arama terimlerini Youtube reklamlarından hariç tutarak yalnızca içeriğinizle ve reklamlarınızın hedefi olan kendi özel kitlenizle alakalı anahtar kelimelerde görünmenizi sağlamaktadır. Youtube reklamlarınızı planlarken ve negatif anahtar kelimeleri seçerken anahtar kelimelerinize benzerlik gösteren lakin daha farklı bir ürün ya da kampanya arayan müşterilere de hitap edebileceğiniz arama terimlerini bulmak yararlı olacaktır.

Bunları Biliyor Musunuz?

Akıllı TV kullanıcılarına özel reklam göstermek ister misiniz?

Sadece Akıllı tv lerinde youtube açan kullanıcılara özel reklam gösterebiliriz. Bu sayede tv kanallarına reklam vermenize gerek kalmadı. Üstelik bunu yaparken kuruşlar başına ödeme yaparsınız.

Herkesin izlediği yerde görünün.

YouTube reklamlarıyla, potansiyel müşterilerinize YouTube'da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşabilir ve harekete geçmelerini sağlayabiliriz.

Sizin için önemli olan kullanıcılara ulaşın

Reklamınızı herkesin karşısında çıkarmanız gerekmez, sadece sunduklarınızla ilgilenebilecek kişilere göstermeniz yeterlidir. Mahalledeki sporseverler. Dünya genelindeki moda takipçileri. Ve diğer herkes.

Youtube Reklam Modelleri

Atlanamayan Yayın İçi Reklamlar

Atlanamayan yayın içi reklamlar en fazla 15 saniye sürer. İzleyicilerin reklamı atlama seçeneği yoktur.

Atlanamayan yayın içi reklamın resmi

Video Discovery Reklamları

Alakalı YouTube videolarının yanı, YouTube arama sonuçları veya Mobil Cihazlar için YouTube ana sayfası gibi, izleyicilerin içerik keşfettiği yerlerde görünür. Yalnızca izleyiciler videonun küçük resmini tıklayarak reklamı izlemeyi seçtiğinde ücretlendirilirsiniz.

Atlanamayan yayın içi reklamın resmi

Bumper Reklamları

Bumper reklamlar, 6 saniye veya daha kısadır ve başka bir video oynatılmadan önce, oynatılırken veya oynatıldıktan sonra oynatılır. İzleyicilerin reklamı atlama seçeneği yoktur.

Video Discovery Reklamları

Yayın Dışı Reklamlar

Yayın dışı reklamlar, ses kapalı şekilde yayınlanmaya başlar. İzleyiciler reklama dokunarak videonun sesini açabilir. Yayın dışı reklamlar, video erişiminizi uygun maliyetle genişletmeniz için tasarlanmıştır.

Bumper Reklamları

Masthead Reklamlar

Masthead reklamdaki öne çıkan videolar, YouTube Ana Sayfa feed'inin en üst kısmında 30 saniyeye kadar sessiz şekilde otomatik olarak oynatılır. Masthead reklam, geniş ekran veya 16:9 en boy oranı biçiminde görünebilir.

Bumper Reklamları

2022 Shining Stars Awards Ödüllerinde Türkiye'nin
En İyi Dijital Pazarlama Markası
Dijital Uzmanı© Seçildi.
CK Ajans Logo

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04