Hizmet Kullanım Şartları

Bigoen Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi bundan sonra “Dijital Uzmanı” olarak anılacaktır.

1. Dijital Uzmanı ile olan İlişkiniz Süresince

 1. Dijital Uzmanı'nın ürünleri, yazılımı, hizmetleri ve web sitelerini (İşbu belgede toplu olarak "Hizmetler" olarak anılacaktır ve ayrı yazılı bir anlaşma ile Dijital Uzmanı tarafından size verilen hizmetleri kapsamayacaktır.) kullanımınız sizin ve Dijital Uzmanı arasındaki yazılı bir sözleşmenin hükümlerine tabidir. "Dijital Uzmanı", esas iş merkezi Adalet Mahallesi 1594/1 Sokak No: 1 Daire: 5 Avcılar Ofis Bayraklı/İzmir dir. İşbu belge sözleşmenin nelerden oluştuğunu açıklamaktadır ve şartların bazılarını belirtmektedir.

 2. Dijital Uzmanı ile yazılı olarak aksine bir anlaşmaya varılmadıkça, Dijital Uzmanı ile aranızdaki sözleşme daima en azından işbu belgede belirtilen şart ve koşulları içerecektir. İşbu şart ve koşullar aşağıda "Genel Şartlar" olarak anılmaktadır.

 3. Genel Şartların yanı sıra Dijital Uzmanı ile olan sözleşmeniz kullandığınız Hizmetlere ilişkin Hukuki Bildirilerin şartlarını da içerecektir. Hukuki Bildiriler aşağıda "Ek Şartlar" olarak anılmaktadır. Bir Hizmete ilişkin Ek Şartlar olması halinde, işbu Ek Şartlar o Hizmeti kullanımınız zarfında veya boyunca size okumanız için verilecektir.

 4. Genel Şartlar ve Ek Şartlar sizin ile Dijital Uzmanı arasında Hizmetlerin kullanımına ilişkin olarak hukuki bağlayıcılığı olan bir sözleşmeyi teşkil etmektedir. Bu belgeleri okumak için zaman ayırmanız çok önemli. İşbu hukuki sözleşme aşağıda toplu halde "Şartlar" olarak anılmaktadır.

 5. Ek Şartlar ve Genel Şartlar arasında uyuşmazlık olması halinde Hizmete ilişkin Ek Şartlar önceliklidir.

2. Genel Sözleşme Maddeleri

 1. Dijital Uzmanı yapılacak reklam çalışması stratejisi belirlendikten sonra her bir reklam hesabı için teklifte belirtilen kurulum hizmet bedelini peşin olarak alır ve taahhüt ettiği kurulumların tümünü yapmakla yükümlüdür. Müşteri onay vermeden hesap aktif edilmez. Hesabın aktif edilmesi iki tarafında mutabık olduğu anlamına gelmektedir.

 2. Dijital Uzmanı kurumsal reklam hesapları için güvenlik prensipleri sebebi ile açtığı reklam hesaplarının ödemelerini kendi kartları ile yapar bu nedenle reklam hesapları, tag manager hesapları, merchant hesapları için hiçbir sebep ile yönetici yetkisi erişimi verilemez ve hesap hiçbir neden ile Dijital Uzmanı hesapları arasından çıkarılmaz. Dijital Uzmanı hesaplarında müşterinin istediği değişiklikler müşteri yetkilisi tarafından gerçekleştirilir.

 3. Dijital Uzmanı kurumsal reklam hesapları için güvenlik prensipleri sebebi ile açtığı reklam hesaplarının ödemelerini kendi kartları ile yapar. Kurumsal reklam hesapları için hiçbir sebep ile müşterinin kredi kartı bilgisi istenmez ve müşterinin kredi kartı hesaplara ödeme  yöntemi olarak eklenmez.

 4. Reklam hesabı için müşteri ödemeyi Dijital Uzmanına gönderdikten sonra Dijital Uzmanı gönderilen miktarın tamamını reklam hesabına aktarır ve reklam hesabı aktif edilir.

 5. Reklam hesaplarına aktarılan bütçeler müşteri onayı ile peşinen aktarılır ve bütçenin geri iade edilmesi mümkün değildir.

 6. Dijital Uzmanı Google AdWords, Facebook, Instagram, YouTube ve diğer reklamlar konusunda müşterilerine vadettiği hizmet kalemlerini sunmakla yükümlüdür.

 7. Dijital Uzmanı uygun görmediği ve reklamını yapmak istemediği ürünler ve hizmetler ile ilgili tüm haklarını saklı tutar. Reklamı yapılacak ürün veya hizmet ile ilgili oluşacak hukuki yaptırımların hiçbirinden sorumlu değildir.

 8. Dijital Uzmanı Google AdWords, Facebook, Instagram ve diğer reklam kanallarının reklam ilkeleri ile ters düşecek ürün veya hizmetler ile ilgili reklam çalışmasını yürütmemektedir.

 9. Dijital Uzmanı banka transferi, havale, eft ve diğer para transfer kanallarının uygulamış olduğu aktarım ücreti ve diğer ücretlendirmelerin hiçbirinden sorumlu değildir.

 10. Dijital Uzmanı hizmet bedeli ödenmediği ve hakları ihlal edildiği takdirde hesabı durdurma, kapatma ve silme yetkisine sahiptir.

 1. Dijital Uzmanı hizmetin yasal olmaması, daha önce askıya alınan bir site için reklam verilmesi, daha önce borcu ödenmemiş bir reklam hesabından dolayı ve herhangi bir neden ile askıya alınan veya kapatılan hesaplardan sorumlu tutulamaz. 

 2. Dijital Uzmanı dijital reklam çalışmalarında müşteriden alınan bütçeyi müşteri onayından sonra Google, Facebook ve Instagram hesaplarına yatırdığından geri ödeme yapması mümkün değildir. Müşteri bu durumu bilir ve çalışmaya bu bilgi dahilinde yürütmeyi kabul eder.

 3. İadenin mümkün olduğu durumlarda iade edilecek bütçenin içerisinden bugüne kadar sahip olunana hediyelerin maddi karşılığı ve bonus bütçeler düşülerek iade yapılır.

 4. Dijital Uzmanı, Müşteri’den aldığı ve/veya Müşteri adına yürütülen ve karşılığı Müşteri’ce ödenen araştırmalardan elde ettiği bilgileri, Müşteri’nin izni olmadan hiç kimseye vermemeyi/paylaşmamayı taahhüt eder. 

 5. Müşteri isterse, işin gerçekleştirilmesinde görev alan üçüncü kişilerden de bu taahhüdü Dijital Ajans aracılığıyla alınır. Bu taahhüt, anlaşma bittikten sonrası için de geçerlidir.

 6. Aynı şekilde, Müşteri de Dijital Uzmanı tarafından kendisine sunulan içerik konsepti, metni, tasarımı, yazılımı ve ajans tarafından üretilen içeriği, tüm bu şekildeki yaratıcı çalışma ürünlerinin gizliliğine uymayı, kabul edilmeyenleri kullanmamayı ve üçüncü kişilerle Dijital Uzmanı’nın  onayı olmaksızın paylaşmamayı taahhüt eder.

 7. Sözleşme bitiminden önce müşteri tüm çalışmayı ve aldığı hizmetleri durdurabilir ancak bu durumda hesabına tanımlanmış olan bonus reklam bütçeleri ve ücretsiz kurulumu yapılmış ürünlerin ücretlerini ödemekle yükümlüdür.

 8. İade yapılabilen durumlarda toplam tutar üzerinden %40 hizmet bedeli kesintisi uygulanır.

 9. Bireysel modelde yapılan çalışmalarda Dijital Uzmanının ilgili reklam hesabına tam yönetici yetkisi olması gerekir ve bu erişim çalışma bitmiş olsa dahi çalışmanın bitiminden itibaren 1 yıl süre kaldırılamaz.

 10. Reklamlarınızda kullanabileceğiniz hediye ek reklam bütçesidir. Bu promosyon sadece ilk satın aldığınız bütçe için geçerlidir. Ek bütçeniz Google Ads hesabınıza en az 2 ayın sonunda eklenir. Hediye bütçe Google tarafından uygun hesaplara otomatik olarak verilmektedir. Hediye bütçe eklenmediği taktirde Dijital Uzmanı bu hediyeden sorumlu değildir.

 11. Çalışma yapılması durumunda yazılı olarak aksini belirtmediğiniz sürece firma isminiz ve/veya logonuz referans olarak kullanılabilir.

3. Dijital Uzmanı Dijital Reklam Yönetim Hizmet Modeli

Dijital reklam çalışmaları belirlenen günlük bütçe dahilinde kullanıcılar reklama tıkladıkça ve siteyi ziyaret ettikçe veya video reklamlar kullanıcılar tarafından izlendikçe ödeme yapılan çalışmalardır.

 • Kullanıcılar detaylı bir şekilde yaş, cinsiyet, aradığı kelime, ebeveynlik durumu, ilgi alanı gibi birçok kritere göre belirlenebilir ve bunların dışındaki kullanıcılar reklamı görmez.
 • Reklam çalışmasında 1 tıklama için ödenecek miktarı ve günlük harcanacak toplam miktarı belirlemek mümkündür. Fazla yüksek olmaları gereksiz maliyet kaybına çok düşük olmaları ise reklamın az gösterilmesine sebep olur.
 • Dijital Uzmanı ile çalıştığınız süre boyunca mümkün ve uygun olduğu durumlarda aşağıdaki hizmetlerden belirlenen ücret karşılığında kesintisiz faydalanma hakkına sahip olursunuz. Bu hizmetlerin tamamını uygulamak her zaman mümkün olmayabilir.
  • Hesap Ağaç Yapısı Kurulumu, Günlük Bütçe ve Teklif Belirleme, Reklam Metni Kurulumu, Anahtar Kelime Belirleme, Cihaza Göre Teklif Belirleme, Lokasyona Göre Teklif Belirleme, Yeniden Pazarlama Kurulumu, Dönüşüm Takibi Kurulumu, Web Sitesi Analizi, Reklam Uzantıları Kurulumu, Google Analytics Veri Yorumlama, Google Data Studio ile Tam Raporlama, Görüntülü Reklam Görseli Tasarımı, Alışveriş Reklamları Oluşturma, YouTube Reklamları Oluşturma, Facebook Reklamları Oluşturma, Instagram Reklamları Oluşturma, Görüntülü Resim Reklamları Oluşturma, Lost Imp Share (Budget), Budget Delivery Mode, Sitelinks, Calout Ext., Strctured Snippets, App Ext., Call Ext., Location Ext., Review Ext., Price Ext., Message Ext., Ad Rotation, AFS Opt. in, Conversion Tracking, Bid Strategy, X Device Conversion, mBid Adjustment, Avg. Position Mobile, Low Quality Score, High Quality Score, KW Below First Page Bid, Lost Imp. Share ( Rank), Conflicting Neg. KW, KW / Ad Group, Ads / Ad Group, Avg. Position All, Disapproved Ads, Share of ET, Share Audience (RLSA), Zero Bid Adjustment, Customer Match, Similar Audience

 • Müşteriler için reklam yayınlamak istedikleri mecralara göre optimum reklam bütçesi önerilir ve müşteri onaylaması halinde bütçenin tamamını reklam için harcanmak üzere Dijital Uzmanına belirtilen hesap numaralarına Havale veya EFT yolu ile aktarır.

 • Dijital Uzmanı hesapta oluşan verinin yorumlanması ve hesabın daha az maliyetle daha yüksek performansa sahip olmasını sağlayacak önerilerini sunar ve bunların nasıl yapılacağı konusunda tam destek verir.

 • Müşteriler hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arasında her konuda kesintisiz destek alırlar.

 • Müşteri hesabını kendi yönetmek istediğinde mevcut hesabının yönetimi güvenlik prensipleri nedeni ile kesinlikle hiçbir sebep ile devredilemez. Ancak kendisi için Dijital Uzmanı tarafından belirlenmiş ücret dahilinde yeni bir hesap oluşturulabilir ve kullanması için tamamen müşteriye teslim edilebilir. Dijital Uzmanı hesapları arasında açılan hesapların devredilemeyeceğini ve bu hesaplara akarılan bütçelerin iade edilemeyeceğini müşteri peşinen kabul etmektedir.

 • Müşteri kendi yönetmek istediği hesap ile ilgili bir süre sonra tekrar danışmanlık hizmeti almak istediğinde aylık belirlenen hizmet bedeli ile danışmanlık hizmeti almaya devam edebilir.

4. Dijital Uzmanı Sosyal Medya Yönetim Hizmet Modeli

Sosyal Medya yönetimi, içerik oluşturma, paylaşma ve gelen yorum ve mesajların cevaplanması ve takipçi sayısının arttırılması ile ilgili yapılan çalışmaların tümünü kapsamaktadır.

Oluşturulan içerikler ve paylaşımlar ilgili sosyal medya kanalının yapısına ve paylaşım biçimine uygun olmalı ve gerekli düzenlemeler günlük, haftalık ve aylık periyotlar ile yapılmalıdır.

Dijital Uzmanı müşterileri talep etmeleri halinde Sosyal Medya hesaplarının yönetimi ve moderasyonunu üstlenir. Bu hizmet teklifte aksi belirtilmediği sürece bir işletme/alan adı ve bu işletmenin/alan adının tüm sosyal medya kanalları için aylık aldığınız pakette belirtilen ile sınırlıdır.

 • Dijital Uzmanı oluşturan içerikler ile ilgili müşterilere önizleme paylaşıp onay almadan paylaşım yapmaz. Onay peşinen hizmet alımının başında da verilebilir.
 • Görsel içerik dışında video ve prodüksiyon ile ilgili içerikler müşteri tarafından sağlanmalıdır.
 • Sosyal Medya Paketi içinde bulunan hizmetler çalışma saatleri arasında olup aşağıdaki hizmetleri içerir. (Çalışma saatlerimiz: Hafta içi 09.00 - 18.00)

 • Aylık 16 adet gönderi hazırlanacak ve tüm sosyal medya kanallarında paylaşılabilecek.

 • Paylaşımlar ile ilgili kurgu ve içerik oluşturma.

 • Paylaşımlara gelen yorumların cevaplanması (Günde bir kez).

 • Gelen mesajların cevaplanması (Günde bir kez).

 • Sosyal Medya hesapları ile ilgili aylık takipçi beğeni yorum ve mesaj raporları.

 • Rekabet analizi ve diğer raporlar.

5. Web Tasarım Hizmeti

Bu teklif kapsamında garanti koşulları aşağıdaki gibidir. 

 • Teklifin kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonrasında, müşteri teklif detayında bulunan hizmetleri ve detaylarını müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. Teklif detaylarını Proje Detaylarında bulabilirsiniz. 

 • Hukuka aykırılık eden fiilleri ve eylemleri öğrendiğimizden ve site içerisinde gördüğümüzden itibaren internet sitesini yayından kaldırmamız söz konusudur.

 • Projenin teknik destek süresi sonuna kadar yapılacak olan yedeklemelerinden sorumludur. Site barındırma hizmeti verildiği sürece haftalık ve aylık olarak düzenli yedek alınacaktır. Sistemde son 2 yedek düzenli olarak saklanacaktır. 

 • Web Tasarımları için tasarımın teslim tarihinden sonra 1 ay süre boyunca ücretsiz teknik destek verilecektir. (İçerik ekleme vb. düzenleme işlemleri buna girmemektedir.) 

 • Web sitesinin barındırıldığı alana ilişkin hiçbir bilgi (FTP, Veri tabanı, Sunucu Panel Erişimi bilgileri vb. gibi) web sitesi ve sunucu güvenliği sebebiyle müşteriyle paylaşılmayacaktır. 

 • Müşterinin sunucu hizmetini bizim dışımızda bir yerden almak istemesi durumunda, web sitesinde meydana gelebilecek hiçbir yazılımsal ve donanımsal probleme uzaktan müdahale edemeyecek ve sorumluluğunda olmayıp, site kurulum sonrasında garanti kapsamında olmayacaktır.

 • Dil seçeneği istendiği takdirde, maksimum 3 dile kadar mevcut bütçeye ekstra %30 fark alınmaktadır.

Proje Detayları

 • Mobil Uyumlu Web Sitesi, 1 yıllık Site Barındırma Hizmeti, 1 yıllık Güvenlik Sertifikası Hizmeti (SSL), Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve 1 aylık Teknik Destek ve Yardım Paketi fiyata dahildir.

 • Hazırlanacak olan web sayfası HTML ve PHP dilleri, MySQL/PostgreSQL Veri tabanı alt yapısı kullanılarak oluşturulacaktır.

 • İnternet sitesi içeriğinde bulunacak olan ürün/hizmet/referans vb. gibi tüm modüllere müşteriden gelen içerikler doğrultusunda maksimum 10 adet içerik girişi tarafımızdan yapılacaktır. Hazırlanacak olan yönetim paneli aracılığıyla siteye istenildiği kadar ürün/hizmet girişi sağlanabilir. Bu ürün/hizmet girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.

 • Web sayfasının tüm güncel internet tarayıcılarında sorunsuz çalışması sağlanacaktır.

 • Web sitesi Google vb. arama motorları için SEO kriterlerini barındıracak şekilde hazırlanacak ve düzenlenecektir. 

Ek Bilgiler

 • Türkçe dışında hazırlanacak olan web sitelerinde yer alacak metinlerin çevirileri müşteriye aittir.

 • Web sitesini sunucularımızda yayınlamak üzere alan adınızda yaptığınız/yapacağımız DNS güncellemelerinin 2-48 saat aralığında geçerlilik kazanacağını, bu süre zarfında kullanılıyorsa eğer eski web sitenizin, alan adınıza bağlı maillerinizin çalışmayacağını bildiririz.

 • Mail hizmeti için 3. parti bir servis (G Suite, Office 360, Yandex Mail vb. gibi) kullanılıyorsa eğer, bu servislerin geçerlilik kazanması için sunucularımızda yapacağımız MX Kaydı vb. ayarların 2-48 saat aralığında geçerlilik kazanacağını, bu süre zarfında mail hizmetini 3. parti servisten alamayacağınızı bildiririz.

 • Web sitesinin yapım aşaması, site tasarımı için gerekli olan görsel ve içeriklerin müşteri tarafından gönderilmesiyle başlayacaktır. 

 • Web sitesi yapım aşamasında müşteri tarafından talep edilen değişiklikler, müşterinin onayladığı tema tasarımına dahil olan sayfaları kapsar ve değişiklikler bu sayfalar üzerinde yapılır. Harici bir sayfa tasarımı teklif kapsamına dahil değildir.

 • 1 yılın sonunda yenileme bedeli yıllık periyotlarda tahsil edilmeye başlanacaktır. Bahsi geçen yenileme paketi 1 yıllık site barındırma hizmeti, 1 yıllık alan adı tahsisi, 1 yıllık güvenlik sertifikası ve 1 yıllık dosya ve veritabanı yedekleme hizmetini kapsamaktadır. (Yenileme bedeli o tarihin koşullarına göre değişiklik gösterebilir.)

İnternet Sitesi Barındırma Hizmeti Detayları

 • İnternet sitesi Türkiye içerisindeki LINUX tabanlı sunucularda barındırılacaktır.

 • Ücretsiz olarak verilecek veri tabanı sayısı 1 adettir. (MySQL/PostgreSQL veri tabanı) Talep edilecek her ekstra 1 veri tabanı için yıllık $10 tahsil edilecektir.

6. E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret danışmanlığı hizmetinin detayları aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki şartlar geçerlidir.

 • Analiz ve Takip: Sektör analizi ve rakipler ile ilgili raporlama yapılır. Danışmanlık verilen firmanın rakipleri arasındaki yeri belirlenir. Firmanın kendini nasıl konumlandırması gerektiği ile ilgili koçluk verilir.

 • Ürün Girişi: Ürünlerin bilgileri girişi(ürün adı, stok kodu vs) ve ürün görsel çekimlerinin kontrolü. Ürünlerin sağlıklı bir şekilde girildiğini, fotoğrafların kaliteli ve etkili olduğunu denetlenir. Bu konularda eksikler var ise eğitimleri verilir.

 • Kategorilendirme: Ürünlerin doğru bir şekilde kategorilendirildiği ve arama motorları ve reklam sistemlerine uygun olarak yapılandırıldığı takip edilir.

 • Reklam Takibi: Reklam çalışmalarının başarıya ulaşıp ulaşmadığı, eksik kalan taraflar, hedefler ve gerçekleşenler ile ilgili detaylı yatırım getirisi analizleri yapılır.

 • Optimizasyon: E-ticaret sitelerinin SEO ile ilgili eksikleri ve nasıl giderileceğine ait raporlama ve yol haritası belirleme.

 • Toplu Mail: Mümkün olduğu durumlarda toplu mail gönderme gibi süreçlerin yönetilmesi.

 • Şikayet ve İsteklerin Takibi: Müşteriler tarafından yapılan geri bildirimleri ölçme dikkate alma, sorunları belirleme, süreç ile ilgili problemleri belirleme.

 • Sosyal Medya Analizi: Sosyal medyanın yönetimi ile ilgili sorunların belirlenmesi, paylaşımların planlanması, tepkilerin ölçülmesi ve etkisinin analiz edilmesi.

 • Müşteri Takibi: Müşterilerin gün, saat, hafta, ay, cihaz, demografi gibi özelliklerine göre segmente edilmesi. Hangi segmentlerden daha fazla gelir elde edildiğinin belirtilmesi ve optimizasyonların bu bilgiler ışığında yapılması.

 • Slider ve Görsel Tasarımları: Kampanya ve ürünlerin etkili bir şekilde sunulmasını sağlamak için Slider ve diğer site içi görsellerin oluşturulması.

 • Kampanya ve indirimlerin kurgulanması: 3 Al 1 Öde veya Kredi Kartına Ücretsiz Kargo gibi kampanyaların kurgulanması ve faydalarının test edilmesi.

 • Satış Sonrası: Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra müşteriden gelen geri bildirimlerin takip edilmesi. Genel problemler ile ilgili çözüm yollarının üretilmesi.

Not: E-ticaret danışmanlığı ürünlerin siteye girilmesini kapsamaz. Danışmanlık hizmeti sadece yukarıda belirtilen hizmetleri içerir. Bunların dışındaki ihtiyaç ve taleplerin gerçekleşmesi için teklif verilir veya Dijital Uzmanı bu talepleri yerine getirmediği için sorumlu tutulamaz.

7. Reklam Teknik Danışmanlığı

Dijital Uzmanı olarak birçok firmanın reklam çalışmasını yürütmenin yanında firmalara teknik danışmanlık desteği de veriyoruz. Teknik Danışmanlık desteği firmaların dijital reklam çalışmalarının teknik olarak eksik kaldıkları veya yanlış kurguladıkları bölümlerde yapılan çalışmaları kapsıyor.

Reklam çalışması ile ilgili yapılabilecek optimizasyonlar, teknik kurulumların yapılması gibi çalışmaları içerir. 

 • Reklam teknik danışmanlığı hizmeti 1 aylık periyotlar ile faturalandırılır.

 • Reklam çalışmasında hatalı yapılandırılan veya hiç kurulum yapılmamış kısımların kurulumunun yapılmasını içerir.

 • Reklam çalışmasının eksik kalan yönleri tespit edilir ve onay verilmesi halinde teknik düzenleme ve kurulumlar yapılır.

 • Yapılacak kurulumlar teklifte belirtilen kurulumlardır. Firma ek bir kurulum talep ettiğinde ücrete tabidir.

8. Reklam Veri Danışmanlığı

Dijital Uzmanı olarak birçok firmanın reklam çalışmasını yürütmenin yanında firmalara danışmanlık desteği de veriyoruz. Danışmanlık desteği firmaların dijital reklam çalışmasını yaptığı ajanslardan aldığı raporları okuma, değerlendirme, iyileştirme yapılabilecek yerlerde bilgi verme ve yenilikler hakkında bilgilendirme şeklinde çalışmaları kapsıyor.

Reklam Danışmanlığı hizmeti reklam çalışması yapan firmaların reklam bütçelerinin sigortası şeklinde düşünülebilir. Reklam çalışması ile ilgili yapılabilecek optimizasyonlar, metriklerin değerlendirilmesi ve istatistiksel raporların paylaşılmasını içerir. 

 • Reklam danışmanlığı hizmeti 1 aylık periyotlar ile faturalandırılır.

 • Reklam çalışmasından elde edilen verilerin yorumlanmasını içerir.

 • Reklam çalışmasının eksik kalan yönleri aktarılır.

 • Yeni özellikler ile ilgili bilgilendirme yapılır.

 • Reklam çalışmasının düzenlenmesi ile ilgili bir işlem yapılmaz.

 • Raporlamalar haftalık veriler ile değerlendirilir.

 • Yapılan çalışmalarda elde edilen ilerlemeler raporlanır.

Sizin de reklam bütçeniz oldukça yüksek ve bu tür bir danışmanlık almanız sayesinde reklam bütçenizin doğru yere harcandığından emin olma ve iyileştirilebilir noktaları yakalama şansınız olabilir. Kalite puanı, tıklama oranı, dönüşüm oranı, kullanıcı deneyimi gibi parametreleri iyileştirebilirsiniz. Bu parametrelerde yapılacak iyileştirmeler sayesinde bir tıklamada 0,10TL daha az harcama yaptığınızda 1.000.000 tıklamada 100.000TL maliyet avantajı yaratabilir ve firmanızı bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Aslında bu hizmeti dijital reklam bütçenizin sigortası gibi düşünebilirsiniz. Bütçeniz doğru yere mi harcanıyor?, Daha efektif bir çalışma yapılabilir mi? Aynı bütçe ile daha fazla kullanıcıya ulaşılabilir mi gibi soruların cevaplarını arıyoruz. Bu sayede firmalar yaptıkları çalışmanın doğruluğunu test etmiş ve harcanan bütçenin doğru yere harcandığından emin olmuş oluyorlar.

9. 30 Gün Ücretsiz Deneme Teknik Destek Paketi

30 Gün Ücretsiz reklam teknik hizmet paketi daha önce dijital reklam yapmamış veya Dijital Uzmanı’nın hizmetini denemek isteyen müşterilere özel sunulan bir pakettir. 

 • Bu pakette oluşturulan veya yönetilen reklam hesabı Dijital Uzmanı Bireysel Hesapları arasına yönetici erişimi ile  bağlanır ve standart erişimi müşteriye verilir.

 • Müşteri kurulum ve yönetim hizmetinden 30 gün boyunca ücretsiz yararlanır ve hesapta yapılan optimizasyonları takip eder.

 • Ücretsiz teknik desteğin yanında hiçbir şart ve koşul ile Dijital Uzmanı’na ait kredi kartları reklam hesabına bağlanmaz ve reklam ödemesi yapılmaz. Reklam ödemesi için hesapta bağlı olacak kart deneme hizmeti alan firmanın kartı olacaktır. 

 • Ücretsiz Deneme paketinde müşterinin hesap erişimi yalnız Standart erişim olabilir Yönetici erişimi veya Sahiplik erişimi olamaz.

 • Müşteri deneme süreci bittiğinde oluşturulan ve kurulan hesabı kullanamaz. Bu hesap Dijital Uzmanı bireysel hesaplarının arasında bulunur.

 • Eğer hesap daha önceden müşteri tarafından oluşturulmuş ise ve ücretsiz destek paketi ile hizmet veriliyorsa ve müşteri hesabını kendi yönetmek istiyorsa oluşturulan kampanya ve düzenlemeler kalıcı olarak silinip müşteriye teslim edilebilir.

 • Müşteri ücretsiz deneme paketi ile aldığı ücretsiz hizmet karşılığında yapılan kurulumların tamamının deneme süresi bittiğinde durdurulacağını, hiçbir sebep ile yeni sözleşme yapılmadan hesabın tekrar çalışmaya başlamayacağını peşinen kabul eder.

10. Animasyon Video & Grafik Tasarım

Animasyon video ve grafik tasarım hizmetlerinde aşağıda listelenen kurallar çerçevesinde çalışmalar gerçekleştirilir. Müşteri bu maddeleri kabul ederek ödeme yaptığını kabul eder.

 • Animasyon video ve tasarım hizmetinde sınırsız revize hakkı bulunmaktadır. Ancak bu revizeler projenin yeniden baştan tasarlanması, sıfırdan başlanması gibi büyük ve köklü değişiklikler içeremez.

 • Seslendirme hizmeti farklı bir firmadan satın alındığından seslendirme revize hakkı 1’dir. Yani ücretsiz seslendirme sayısı ilk prototip ile birlikte 2 adet seslendirme yapılabilir. Bundan sonraki seslendirmelerde ücretlendirme olacaktır.

 • Grafik tasarım ve diğer tasarım süreçlerinde revizeler yapılırken diğer müşteri projeleri önceliklidir. Revizenin küçük olması diğer müşterilerin önüne geçmek ve haklarının yenmesi için mazeret olarak gösterilemez.

 • Dijital Uzmanı müşterinin onayını almadan reklam çalışması için yapılan çalışmaları kullanmaz. Kullanılıyorsa peşinen onay alınmış demektir.

11. Şartların Kabulü

 1. Hizmetleri kullanabilmek için öncelikle Şartları kabul etmelisiniz. Şartları kabul etmezseniz Hizmetleri kullanamazsınız.

 2. Şartları aşağıdaki şekillerde kabul edebilirsiniz:

  1. Dijital Uzmanı tarafından herhangi bir Hizmet için kullanıcı arabiriminde seçenek verildiği takdirde Şartları kabul etme seçeneğine tıklayarak veya,

  2. Gönderilen sözleşmeyi imzalayarak veya,

  3. Hizmetleri kullanarak. Bu durumda, Dijital Uzmanı'nın Hizmetleri kullanımınızı kullanım anından itibaren Şartların kabulü olarak varsayacağını anlamakta ve kabul etmektesiniz.

 3. Eğer,
  1. Dijital Uzmanı ile bağlayıcılığı olan bir sözleşme yapmak için gerekli hukuki yaşta değilseniz veya,

  2. Türkiye Cumhuriyeti kanunları veya ikamet ettiğiniz ülke veya Hizmetleri kullandığınız ülke de dahil olmak üzere diğer ülkelerin kanunları uyarınca Hizmetleri almaktan men edilmiş iseniz, Hizmetleri kullanamaz ve Şartları kabul edemezsiniz.

 4. Devam etmeden önce, Genel Şartların yerel kopyasını kendi kayıtlarınız için basmalı ve saklamalısınız.

12. Dijital Uzmanı tarafından Hizmetlerin Verilmesi

 1. Dijital Uzmanı kullanıcılarına mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için sürekli kendini yenilemektedir. Dijital Uzmanı’nın size verdiği Hizmetlerin şekil ve içerik itibariyle zaman zaman size önceden bildirilmeksizin değişebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

 2. Sürekli yenilenme kapsamında, Dijital Uzmanı’nın genellikle sadece kendi takdiri ile ve önceden bildirimde bulunmaksızın size veya genel olarak kullanıcılara Hizmetleri (veya Hizmetlerin kapsamındaki herhangi bir özelliği) vermeyi durdurabileceğini (kesin veya geçici olarak) onaylamak da ve kabul etmektesiniz. Siz de Hizmetleri kullanmayı her an bırakabilirsiniz. Hizmetleri kullanmayı bıraktığınızda Dijital Uzmanı’nı özel olarak bilgilendirmek zorunda değilsiniz.

 3. Eğer Dijital Uzmanı sizin hesabınıza erişiminizi engeller ise, Hizmetlere, hesap detaylarınıza veya hesabınızda yer alan herhangi bir dosya veya diğer içeriğe erişmekten alıkoyulabileceğinizi onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

 4. Henüz Dijital Uzmanı tarafından Hizmetler aracılığı ile gönderebileceğiniz veya alabileceğiniz iletilere veya herhangi bir Hizmetin verilmesinde kullanılan saklama alanına ilişkin hiç bir üst sınır getirilmemiş olmasına rağmen, bu tip üst sınırların Dijital Uzmanı tarafında kendi takdiri ile her an getirilebileceğini onaylamakta ve kabul etmektesiniz.

13. Sizin tarafınızdan Hizmetlerin Kullanılması

 1. Bazı Hizmetlere erişmek için kayıt işlemleri veya Hizmetleri sürekli kullanımınız kapsamında kendiniz ile ilgili bazı bilgileri (kimlik veya iletişim detayları gibi) vermek zorunda kalabilirsiniz. Dijital Uzmanı’na verdiğiniz kayıt bilgilerinin her zaman tam, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz.

 2. Hizmetleri sadece, Şartlar ve ilgili yargı alanlarında uygulanan kanun, yönetmelik veya genelde benimsenmiş uygulamalar veya kuralların Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türkiye Cumhuriyeti'nden veya diğer ilgili ülkelere ve ülkelerden veri ve yazılım ihracatına ilişkin tüm kanunlar da dahil olmak üzere) izin verdiği amaçlar için kullanmayı kabul etmektesiniz.

 3. Dijital Uzmanı ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe Hizmetlere Dijital Uzmanı tarafından sunulan arabirim haricinde hiçbir şekilde erişmemeyi (veya erişmeye teşebbüs etmemeyi) kabul etmektesiniz.

 4. Hizmetlere (veya Hizmetlere bağlı olan sunucu ve ağlara) müdahale edecek veya bunları bozacak herhangi bir faaliyet ile iştigal etmemeyi kabul etmektesiniz.

 5. Dijital Uzmanı ile aranızdaki ayrı bir sözleşme ile özellikle izin verilmedikçe, Hizmetleri hiçbir amaç için çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, ticaretini yapmamayı ve yeniden satmamayı kabul etmektesiniz.

 6. Şartlar kapsamındaki sorumluluklarınızın ihlalinden ve bunun doğurduğu sonuçlardan (Dijital Uzmanı’nın maruz kalacağı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve ihlallere ilişkin olarak Dijital Uzmanı’nın ne size ne de üçüncü şahıslara sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

14. Şifre ve Hesap Güvenliğiniz

 1. Hizmetlere erişimde kullandığınız tüm hesaplarla ilişkili şifrelerinizin gizliliğinin korunmasının sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmekte ve anlamaktasınız.

 2. Dolayısıyla, hesabınız altında gerçekleşen tüm hareketler için Dijital Uzmanı’na karşı münhasıran sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz.

 3. Şifrenizin veya hesabınızın izinsiz kullanıldığını fark ettiğiniz anda derhal Dijital Uzmanı’na haber vereceğinizi kabul etmektesiniz.

14-1. Kişisel Gizlilik ve Kişisel Bilgileriniz

Verilerinizin Dijital Uzmanı’nın gizlilik politikalarına uygun bir biçimde kullanılmasını kabul etmektesiniz.

15. Hizmetlerdeki İçerik

 1. Hizmetlerin kapsamında veya Hizmetleri kullanımınız yoluyla eriştiğiniz tüm bilgilerin (veri dosyaları, yazılı metinler, bilgisayar yazılımı, müzik, ses dosyaları ve diğer sesler, fotoğraflar, videolar veya diğer görüntüler gibi) bu gibi içeriğin kaynağı olan şahsın sorumluluğunda olduğunu anlamaktasınız. Bu tip bilgiler aşağıda "İçerik" olarak anılmaktadır.

 2. Bilmelisiniz ki Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan İçerik, Hizmetlerdeki reklamlar ve Hizmetler kapsamında sponsor reklamlarındaki İçerik de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, işbu İçeriği Dijital Uzmanı’na sunan sponsorlar veya reklamcılara (veya onların adına diğer şahıs veya şirketlere) ait olan fikri mülkiyet hakları ile korunuyor olabilir. Ayrı bir sözleşme ile Dijital Uzmanı veya İçeriğin sahipleri tarafından özel olarak izin verilmedikçe İçeriği (tümü veya bir kısmını) değiştiremezsiniz, kiraya veremezsiniz, kiralayamazsınız, ödünç veremezsiniz, satamazsınız, dağıtamazsınız veya işbu İçerikten eser türetemezsiniz.

 3. Dijital Uzmanı herhangi bir Hizmete ilişkin İçeriği ön-elemeye tutma, inceleme, İçeriğe dikkat çekme, eleme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir Hizmet kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır (ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır). Bazı Hizmetler kapsamında Dijital Uzmanı size müstehcen içeriği elemek için araçlar sunabilir. İşbu araçlara SafeSearch tercih ayarları da dahildir. Ayrıca, sakıncalı bulduğunuz içeriğe erişimi sınırlandırmak için ticari yazılım ve hizmetler de mevcuttur.

 4. Hizmetleri kullanırken kırıcı, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz İçeriğe maruz kalmanızın mümkün olduğunu anlıyorsunuz ve bu anlamda da Dijital Uzmanı Hizmetlerini kullanmanın riskini üstlenmektesiniz.

 5. Hizmetleri kullanırken yarattığınız, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü içerikten ve bu fiillerinizin sonuçlarından (Dijital Uzmanı’nın maruz kaldığı kayıp ve zarar da dahil olmak üzere) münhasıran sorumlu olduğunuzu (ve Dijital Uzmanı’nın ne size ne de üçüncü şahıslara karşı sorumlu olmadığını) kabul etmektesiniz.

16. Mülkiyet Hakları

 1. Dijital Uzmanı’nın (veya Dijital Uzmanı’nın lisansörlerinin) Hizmetler üzerindeki tüm hukuki haklara, kanuni mülkiyete ve kazanca, Hizmetler kapsamında varolan tüm fikri mülkiyet hakları da dahil olmak üzere (işbu hakların kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde varolduklarına bağlı olmaksızın), sahip olduğunu onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Ayrıca, Hizmetlerin Dijital Uzmanı tarafından gizli olarak belirlenmiş bazı bilgileri içerebileceğini ve sizin işbu bilgileri Dijital Uzmanı’nin yazılı ön izni olmadan açıklayamayacağınızı da onaylamaktasınız.

 2. Dijital Uzmanı ile aksine bir anlaşmaya varmadıkça, işbu Şartlardaki hiçbir hüküm size Dijital Uzmanı’nın ticari unvanını, ticari markasını, hizmet markasını, logosunu, alan adını ve diğer belirleyici marka özelliklerini kullanma hakkını vermemektedir.

 3. Dijital Uzmanı ile yapılan ayrı yazılı bir sözleşme ile işbu marka özelliklerinden herhangi birini kullanmaya açıkça hak kazandığınız takdirde, kullanımınızın işbu sözleşmenin hükümlerine, Şartların ilgili hükümlerine ve Dijital Uzmanı marka özelliklerinin kullanımına ilişkin zaman zaman yenilenen kurallarına uygun olması gerektiğini kabul etmektesiniz.

 4. 11. Bölüm altında belirtilen sınırlı lisans haricinde, Dijital Uzmanı işbu Şartlar uyarınca sizden (veya lisansörünüzden) Hizmetler kapsamında veya aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz, ilettiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerinden fikri mülkiyet hakları (kayıtlı olup olmadıklarına ve dünyanın neresinde varolduklarına bağlı kalmaksızın) da dahil olmak üzere hiçbir hak, kanuni mülkiyet, veya kazanç temin etmediğini onaylamakta ve kabul etmektedir. Dijital Uzmanı ile yazılı olarak aksine anlaşmaya varmadıkça, işbu hakları korumaktan ve kullanmaktan sorumlu olduğunuzu ve Dijital Uzmanı’nın bu hususta size karşı hiçbir yükümlülüğü olmadığını kabul etmektesiniz.

 5. Hizmetlerin kapsamına ilave veya dahil edilen hiçbir mülkiyet hakkı ilanlarını (telif hakları ve markalara ilişkin ilanlar da dahil olmak üzere) kaldırmayacağınızı, gizlemeyeceğinizi veya değiştirmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

 6. Dijital Uzmanı tarafından yazılı olarak açıkça yetkilendirilmedikçe, Hizmetleri kullanırken diğer şirket ve organizasyonların ticari markalarını, hizmet markalarını, ticari unvanlarını ve logolarını işbu markaların, unvanların veya logoların sahipleri veya yetkili kullanıcıları hakkında herhangi bir karışıklık yaratmaya meyilli veya niyetli bir biçimde kullanmamayı kabul etmektesiniz.

17. Dijital Uzmanı Lisansı

 1. Dijital Uzmanı Hizmetlerinin bir parçası olarak sunduğu yazılımı (Aşağıda "Yazılım" olarak anılacaktır.) kullanmanız için size şahsi, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan, devredilemeyen ve münhasır olmayan bir lisans vermektedir. İşbu lisansın tek amacı Dijital Uzmanı tarafından sunulan Hizmetleri Şartlarda öngörüldüğü şekilde kullanmanızı ve bu Hizmetlerden yararlanmanızı sağlamaktır.

 2. Kanunen açıkça izin verilmedikçe veya zorunlu kılınmadıkça veya Dijital Uzmanı tarafından yazılı özel izin verilmedikçe Yazılımı kopyalayamazsınız, değiştiremezsiniz, işbu Yazılımdan yeni eserler türetemezsiniz, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme veya başka bir yöntemle Yazılımın kaynak kodunu veya işbu kodun herhangi bir bölümünü çözme teşebbüsünde bulunamazsınız (üçüncü bir şahsın da bunları gerçekleştirmesine izin veremezsiniz).

 3. Dijital Uzmanı size yazılı özel izin vermedikçe, Yazılımı kullanım haklarınızı devredemezsiniz (veya işbu haklara ilişkin alt-lisans veremezsiniz), işbu haklar üzerinden teminat hakkı veremezsiniz veya işbu hakların herhangi bir bölümünü başka herhangi bir şekilde transfer edemezsiniz.

 4. Google reklamlarına yönelik promosyon kuponlarının firma için uygulanması Dijital Uzmanı'nin inisiyatifindedir. Promosyon kuponları uygulanacak hesaplar; Google Politikalarına, AdWords koşullar ve şartlar belgelerine uygun olmalıdır. Promosyon kuponları bu koşulları sağlayan müşteriler için karşılıksız olarak firmaya sunulabilir.

 5. Ödeme tutarının %18'lik tutarı Katma Değer Vergisine münhasır Dijital Uzmanı’na ödenir. Dijital Uzmanı KDV tutarının maliyeye ödenmesi ile mükelleftir.

18. İçerik Lisansı

 1. Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz İçerik üzerindeki telif haklarınızı ve zaten sahip olduğunuz diğer hakları elinizde tutmaktasınız. İçeriği sunmak, göndermek veya teşhir etmek ile Dijital Uzmanı Hizmetlere veya Hizmetler aracılığı ile sunduğunuz, gönderdiğiniz veya teşhir ettiğiniz her türlü İçeriği çoğaltmak, uyarlamak, değiştirmek, tercüme etmek, yayımlamak, halk önünde icra etmek ve teşhir etmek ve dağıtmak için daimi, geri alınamayan, dünyanın her yerinde geçerli olan, telif ücreti olmayan ve münhasır olmayan bir lisans vermektesiniz. 

 2. İşbu lisansın tek amacı Dijital Uzmanı’nın Hizmetleri teşhir etmesini, dağıtmasını ve teşvik etmesini sağlamaktır ve bazı Hizmetler için ilgili Ek Şartlarda belirtildiği şekillerde iptal edilebilir. İşbu lisansın Dijital Uzmanı’na işbu İçeriği müşterek hizmetler için ilişkili olduğu diğer şirket, organizasyon ve şahıslara açma ve işbu İçeriği işbu hizmetlerin verilmesine ilişkin olarak kullanma hakkını verdiğini kabul etmektesiniz.

 3. Hizmetleri kullanıcılarımıza sunmak için gerekli teknik adımları atarken, Dijital Uzmanı’nın;

  1. İçeriğinizi farklı halka açık ağlar üzerinden ve farklı medyalarda iletebileceğini veya dağıtabileceğini ve,

  2. İçeriğinizi bağlı ağlar, araçlar, hizmetler veya medyaların teknik gerekliliklerine uydurmak ve uyarlamak için 

 4. İçeriğiniz de gerekli olan değişiklikleri yapabileceğini anlamaktasınız. İşbu lisansın Dijital Uzmanı’na bu fiiller için izin verdiğini kabul etmektesiniz.

 5. Yukarıdaki lisansı Dijital Uzmanı’na vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu teyit etmekte ve garanti etmektesiniz.

19. Yazılım Güncellemeleri

Kullandığınız Yazılım Dijital Uzmanı’nda zaman zaman otomatik olarak güncellenebilmektedir. Hizmetlerinizin bir parçası olarak işbu güncellemeleri almayı (ve Dijital Uzmanı da bunları size teslim etmesine izin vermeyi) kabul etmektesiniz.

20. Sözleşme Koşulları ve Sözleşme Süresi

Hesap yönetimi ile ilgili olarak oluşacak Dijital Uzmanı hizmet bedelleri sözleşme süresine, aylık harcama tutarlarına, açılacak hesapların iş yüküne göre %1 ile %30 arasında değişiklik gösterebilir.

Promosyon kredileri, promosyon kredisi koşullarını kabul eden ve promosyon kredisi koşullarına uygun firmalar için hiçbir kesinti yapılmadan hesaplara eklenir.

Sözleşme tutarına KDV bedeli dahil değildir.

21. Dijital Uzmanı ile İlişkinizin Sonlandırılması

 1. Aşağıda belirtildiği gibi siz veya Dijital Uzmanı tarafından sonlandırılmadıkça Şartlar uygulanacaktır.

 2. Dijital Uzmanı ile aranızdaki hukuki sözleşmeyi,

  1. Dijital Uzmanı’na sonlandırdığınızı bildirerek ve,

  2. Dijital Uzmanı’nın size kapatma seçeneği verdiği Hizmetlerde hesaplarınız varsa, bu hesapları kapatarak sonlandırabilirsiniz. Bildiriniz yazılı olarak Dijital Uzmanı’nın işbu Şartların başında belirtilen adresine gönderilmelidir.

 3. Dijital Uzmanı aşağıdaki hallerde sizinle olan hukuki sözleşmesini sonlandırabilir:

  1. Şartların herhangi bir hükmünü ihlal ettiğiniz hallerde (veya Şartların hükümlerine uymaya niyetli olmadığınızı veya uyma imkanınızın olmadığını açıkça gösteren bir şekilde hareket ettiğiniz hallerde) veya,

  2. Dijital Uzmanı’nın kanunen zorunlu olduğu hallerde (örneğin; size Hizmetlerin verilmesi hukuka aykırı ise veya hukuka aykırı hale gelmiş ise) veya,

  3. Dijital Uzmanı’nın size verdiği Hizmetlerdeki ortağının Dijital Uzmanı ile olan ilişkisini sonlandırdığı veya size Hizmetleri vermeyi kestiği hallerde veya,

  4. Dijital Uzmanı’nın ikamet ettiğiniz veya Hizmetleri kullandığınız ülkeye Hizmetleri vermeyi kesmek üzere olduğu hallerde veya,

  5. Dijital Uzmanı tarafından size Hizmetlerin verilmesinin Dijital Uzmanı için ticari bakımdan uygun olmadığı hallerde.

 4. Bu bölüm Dijital Uzmanı Hizmetlerin verilmesine ilişkin 4. Bölüm altında belirtilen haklarını etkilememektedir.

 5. İşbu Şartlar sona erdiğinde sizin ve Dijital Uzmanı’nın yararlandığı veya maruz kaldığı (veya Şartların yürürlükte olduğu dönem boyunca tahakkuk etmiş olan) veya sınırsız bir süre devam edeceği açıkça belirtilmiş olan tüm hukuki haklar, sorumluluklar ve yükümlülükler işbu sona ermeden etkilenmeyecek ve paragraf 19. Bölüm 7. Madde'nin hükümleri işbu haklara, sorumluluklara ve yükümlülüklere sınırsız bir süre uygulanmaya devam edecektir.

22. Garanti Verilmeyen Hizmetler ve Şartları

 1. Hizmetler "olduğu gibi" verilmektedir ve Dijital Uzmanı’nı, Dijital Uzmanı’nın İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri işbu Hizmetlere ilişkin hiçbir garanti vermemektedir.

 2. Dijital Uzmanı, Dijital Uzmanı’nın İştirakleri ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri özellikle aşağıdakileri beyan ve garanti etmemektedir:

  1. Hizmetlerin beklentilerinizi karşılayacağını,

  2. Hizmetleri kullanımınızın kesintisiz, zamanında, güvenli ve hatasız olacağını,

  3. Hizmetleri kullanımınız yoluyla elde ettiğiniz bilgilerin tam ve güvenilir olacağını,

  4. Hizmetlerin bir parçası olarak size sunulan Yazılımın işlem ve işlevliği ile ilgili kusurların düzeltileceği.

 3. Hizmetlere Şartlarda açıkça belirtilenler haricinde hiçbir koşul, garanti veya şart (yeterli kalite, amaca uygunluk veya tarife uygunluk gibi zımni şartlar da dahil olmak üzere) uygulanmayacaktır.

 4. Şartlardaki hiçbir hüküm tüketici olarak sahip olduğunuz ve değiştirmek veya feragat etmek için sözleşme yapamayacağınız haklarınızı etkilememektedir.

23. Sorumluluğun Sınırlanması

 1. Şartlardaki hiçbir hüküm Dijital Uzmanı’nın yürürlükteki kanun ile hukuken hariç tutulamayan veya sınırlanamayan zararlara ilişkin yükümlülüklerini ortadan kaldırmamakta ve sınırlamamaktadır.

 2. Yukarıdaki 14. Bölüm 1. Maddedeki genel hükme tabi olmak suretiyle, Dijital Uzmanı, Dijital Uzmanı’nın İştirak ve Bağlı Kuruluşları ve lisansörleri aşağıdakilere ilişkin olarak size karşı yükümlü olmayacaklardır:

  1. Maruz kaldığınız doğrudan veya dolaylı zararlar. Bu zararlara uğradığınız kazanç kaybı (doğrudan veya dolaylı olmasından bağımsız olarak), peştemaliye veya iş dünyasında itibar kaybı veya veri kaybı da dahildir.

  2. Aşağıdakiler sonucunda maruz kaldığınız kayıp ve zararlar:

   1. Reklamların tam, doğru olduğuna veya varlığına olan güveniniz veya reklamcı veya sponsorlar ile aranızdaki herhangi bir ilişki veya işlem;

   2. Dijital Uzmanı’nın Hizmetlerde yapacağı herhangi bir değişiklik veya Hizmetlerin (veya Hizmetlerin herhangi bir özelliğinin) verilmesinde herhangi kesin veya geçici bir durdurma;

   3. Hizmetleri kullanımınız sonucu veya aracılığı ile korunan veya iletilen verilerin silinmesi, bozulması veya saklanamaması;

   4. Dijital Uzmanı’na doğru hesap bilgilerini vermemeniz;

   5. Şifrenizi veya hesap detaylarınızı güvenli ve gizli tutamamanız.

 3. Dijital Uzmanı’nın yükümlülüklerine getirilen yukarıda 14. bölüm 2. madde de belirtilen sınırlamalar Dijital Uzmanı’nın bahsi geçen zararların doğma olasılığından haberdar edilmiş olması veya bu olasılığın farkında olması gerektiğinden bağımsız olarak uygulanacaktır.

24. Telif Hakları ve Ticari Marka Politikası

 1. Uluslararası fikri mülkiyet hukukuna (Türkiye Cumhuriyeti Telif Hakları Kanunu dahil olmak üzere) uyan ihlal edildikleri iddia edilen telif haklarına ilişkin ihbarlara karşılık vermek ve birden fazla defa ihlal edenlerin hesaplarını iptal etmek Dijital Uzmanı’nın politikasıdır.

 2. Dijital Uzmanı’nın reklamcılık konusunda telif haklarına ilişkin şikayetler ile ilgili belirli bir prosedürü bulunmaktadır.

25. Reklamlar

 1. Bazı Hizmetler reklam gelirleri ile desteklenmektedir ve işbu Hizmetlerde reklam ve promosyonlara yer verilebilir. Bu reklamlar Hizmetlerde yer alan bilginin içeriğini, Hizmetler aracılığı ile sorulan soruları ve diğer bilgileri hedefleyebilir.

 2. Dijital Uzmanı tarafından Hizmetlerde yapılan reklamın anlayışı, tarzı ve kapsamı size belirli bir bildiri yapılmadan değiştirilebilir.

 3. Hizmetlerin Dijital Uzmanı tarafından sizin erişiminize ve kullanımınıza sunulmasının karşılığı olarak, Dijital Uzmanı’nın Hizmetlere bu tip reklamlar koyabileceğini kabul etmektesiniz.

26. Diğer İçerikler

 1. Hizmetler başka web sitelerine, içeriklere ya da kaynaklara bağlantılar verebilir. Dijital Uzmanı’nın, Dijital Uzmanı dışındaki şirket veya şahıslarca sunulan web siteleri ya da kaynaklar üzerinde kontrolü olmayabilir.

 2. Dijital Uzmanı’nın bu tip harici siteler ya da kaynakların kullanılırlıklarından sorumlu olmadığını ve bu tip web siteleri ya da kaynaklarda bulunan herhangi bir reklamı, ürünü veya diğer maddeleri onaylamadığını kabul etmektesiniz.

 3. Bu harici sitelerin veya kaynakların varlığından ya da bu web siteleri veya kaynaklarda bulunan veya bu web siteleri ve kaynaklardan erişilebilen her türlü reklam, ürün veya diğer malzemenin bütünlüğüne, doğruluğuna ve mevcudiyetine duyacağınız güvenden dolayı maruz kalacağınız her türlü kayıp veya zarardan Dijital Uzmanı’nın sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

27. Şartların Değiştirilmesi

 1. Dijital Uzmanı zaman zaman Genel Şartlarda ya da Ek Şartlarda değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler yapıldığında, Dijital Uzmanı Genel Şartların yeni bir kopyasını Dijital Uzmanı sayfalarından erişilebilir hale getirecektir ve yeni İlave Şartlar da değişikliklerden etkilenen Hizmetlerin içinde ya da onlarla birlikte sunulacaktır.

 2. Eğer Hizmetleri Genel Şartlar veya Ek Şartların değiştiği tarihten sonra kullanırsanız, Dijital Uzmanı sizin bu kullanımınızı yenilenen Genel Şartların veya Ek Şartların kabulü olarak değerlendireceğini anlamakta ve kabul etmektesiniz.

28. Genel Hukuki Şartlar

 1. Bazen Hizmetleri kullandığınızda (bu Hizmetlerin bir sonucu olarak ya da bu Hizmetler sayesinde), başka bir şahıs ya da şirket tarafından sunulan bir hizmeti kullanabilir veya bir yazılımı indirebilir ya da ürünleri satın alabilirsiniz. Sizin bu diğer hizmetleri, yazılımı veya ürünleri kullanımınız sizinle ilgili şahsi ya da şirket arasındaki farklı şartlara tabi olacaktır. Bu durumda, Şartlar sizin bu diğer şirket ya da şahıslarla olan hukuki ilişkinizi etkilemeyecektir.

 2. Şartlar sizinle Dijital Uzmanı arasındaki hukuki anlaşmanın tamamını teşkil etmektedir ve sizin Hizmetleri kullanımınızı düzenlemektedir (Dijital Uzmanı’nın size ayrı bir yazılı sözleşme altında sunacağı hizmetler hariç olmak üzere) ve Hizmetlere ilişkin sizinle Dijital Uzmanı arasında daha önceden varolan her türlü anlaşmanın bütünüyle yerine geçmektedir.

 3. Dijital Uzmanı’nın elektronik posta, normal posta ya da Hizmetlerle ilgili ilanlarla size Şartlara ilişkin değişiklikleri içeren bildiriler yollayabileceğini kabul etmektesiniz.

 4. Dijital Uzmanı’nın Şartlarda (ya da uygulanacak herhangi bir hukukta Dijital Uzmanı lehine olan) yer alan herhangi bir hukuki hakkı ya da çareyi yürürlüğe koymaması ya da uygulamamasının Dijital Uzmanı’nın haklarından resmen feragat ettiği anlamına gelmeyeceğini ve bu hakların veya çarelerin Dijital Uzmanı için geçerli olmaya devam edeceğini kabul etmektesiniz.

 5. Bu konuda karar vermeye yetkili olan herhangi bir mahkeme, Şartlardaki hükümlerden herhangi birinin geçersiz olduğuna karar verirse, işbu hüküm Şartlardaki diğer hükümleri etkilemeden Şartlardan çıkartılacaktır. Şartların geri kalan hükümleri yürürlükte ve icra edilebilir olmaya devam edecektir.

 6. Dijital Uzmanı’nın ana şirket olduğu şirketler grubu üyelerinin Şartlardan faydalanan üçüncü kişiler olduklarını kabul etmektesiniz. İşbu şirketler Şartların kendilerine çıkar sağlayan (ya da kendi lehlerine olan) her türlü hükmünü doğrudan icra etmeye ve bunlara dayanmaya yetkilidir. Bunun dışında, hiçbir şahıs ya da şirket Şartlara lehtar olmayacaktır.

 7. Şartlar, ve bu Şartlar altında Dijital Uzmanı ile olan ilişkiniz, Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabidir. Siz ve Dijital Uzmanı, Şartlar'dan doğacak her türlü hukuki meselenin çözümüne ilişkin olarak Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul etmektesiniz. Bununla birlikte, Dijital Uzmanı’nın başka ülke mahkemelerine de ihtiyati tedbirler (ya da benzer acil hukuki çareler) için başvurabileceğini kabul etmektesiniz.

29. Sözleşme’nin Sona Erdirilmesi

İşbu Sözleşme’nin feshi durumda yürürlükte olan işlerin bitirilmesi, karşılıklı mutabakatla düzenlenecek bir protokol ile yürütülür.

Bu maddedeki ihbar süresine uymayan veya başka haksız nedenlerle sözleşmeyi fesheden, karşı tarafın zararını ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Zarara mahrum kalınan kazanç dâhildir.

İletişim Bilgileri

Adres : Adalet Mahallesi 1594/1 Sokak No: 1 Daire: 5 Avcılar Ofis Bayraklı/İzmir

Telefon : (0850) 304 12 02

Mail : destek@dijitaluzmani.com