SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İngilizce adıyla Search Engine Optimization (SEO) Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO Aşamaları

Markanızın organik trafiğini artırmak için 6 aşama vardır. Bu aşamalar markanızı hedeflediğiniz bölgeye taşımak için önemli rollere sahiptir.

 • Hedef Belirleme
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Sektör ve Rakip Analizi
 • Site İçi SEO Analizi
 • Site dışı SEO
 • Analiz ve Raporlama

SEO'nun Markaya Olan Katkısı

Sitenizde ki mevcut trafiğin organik trafiğini artırma, arama motoru sıralamalarında firmanızla alakalı anahtar kelimelerinde yükselme ve ana amaç olan dönüşüm oranlarında planlanan hedeflere daha hızlı ulaşma konularında pozitif katkı sağlar.

SEO Hizmeti ile İlgili Merak Edilenler

SEO (Search Engine Optimization) nedir?

SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO, web sitelerinin, arama motorlarının organik sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlayan işlemlerin tamamını kapsayan bir kavramdır.

SEO Uzmanı kimdir?

SEO Uzmanı, bir sitenin arama motorlarının organik sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlamak için analizler yapan, raporlar oluşturan ve bu konulara dair süreçlerle ilgilenen kişidir. SEO Uzmanı; içerik çalışmaları, görsel optimizasyonu, web sitenin mobil uyumu ve sayfalar arası geçiş gibi teknik çalışmaları da yürütmekle görevlidir.

SEO analizi nasıl yapılır?

SEO analizi, Site İçi (On Page) SEO ve Site Dışı (Off Page) SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. Site İçi SEO analizinde, web sitesindeki görseller, anahtar kelimeler, başlıklar ve içeriklerin optimizasyonu sağlanır. Site Dışı SEO analizinde ise backlink, web sitesi reklamları ve sosyal medya faaliyetlerine odaklanılır.

SEO paket içerikleri neler?

SEO paketleri; anahtar kelime çalışması, Google Analytics kurulumu, Google Search Console kurulumu, rakip analizi, backlink değerlendirmesi, sayfa ve görsel optimizasyonu ve raporlamalardan oluşmaktadır.

SEO çalışması fiyatları nasıl belirlenir?

SEO fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Anahtar kelimelerin arama motorlarındaki sonuç sayısı, web sitesinin alt yapısı, web sitesi için belirlenen hedef konum ve teslim süresi gibi etmenler SEO çalışması fiyatlarını belirlemektedir.

SEO eğitim içerikleri neler?

SEO eğitimleri anahtar kelime araştırması, Site İçi ve Site Dışı SEO, SEO eklentileri, backlink stratejileri, Google Analytics ve Google Search Console kullanımı ve SEO uyumlu içerik üretimi gibi konuları kapsamaktadır.

Backlink nedir?

Backlink, web siteleri için alınan bağlantılardır. Bağlantıların etkili olabilmesi için kalıcı olması gerekmektedir. Bu çalışma web sitelerinin birbirine referans olmasını ve bağlantı almış olan sitenin yeni ziyaretçiler kazanmasını sağlamaktadır. İyi bir backlink çalışması arama motorlarının web sitesini üst sıralarda göstermesine yardımcı olacaktır.

Ahrefs Backlink nedir?

Ahrefs, anahtar kelime araştırması, rakip analizi ve sıralama takibi yapılabilen bir SEO aracıdır. Ahrefs aynı zamanda Türkçe dil desteği bulunan SEO analiz araçlarından bir tanesidir. Bu aracı kullanarak backlink kontrolü de yapabilirsiniz.

Yoast SEO nedir?

Yoast SEO, web sitelerini arama motorları için optimize eden ücretsiz bir Wordpress eklentisidir. Sayfa optimizasyonu ve içerik optimizasyonu gibi konularda da destek sağlamaktadır.

SEO Paketleri

Başlangıç SEO Paketi

Temel seviye SEO'nun yeterli olduğu, rekabetin düşük olduğu kurumsal tek ve çoklu sayfalı siteler için uygundur.

Kurumsal SEO Paketi

Site dışı SEO'nun da gerektiği, rekabetin orta seviye olduğu kurumsal tek ve çoklu sayfalar için uygundur. E-Ticaret sitelerinde rekabet düşük ise tercih edilebilir.

Herşey Dahil SEO Paketi

Rekabetin yüksek olduğu kurumsal siteler ve e-ticaret siteleri için uygundur.

Kullandığımız Araçlar

Markanızın organik trafiğini artırmak için 6 aşama vardır. Bu aşamalar markanızı hedeflediğiniz bölgeye taşımak için önemli rollere sahiptir.

 • Ahrefs
 • SemRush
 • KwFinder
 • Google Trends
 • Google Keywords Tool
 • Moz
 • Alexa
 • Screaming Frog SEO Spider

SEO'nun Reklama Katkısı

SEO sürecinde yapılacak hız optimizasyonu, site içi performans optimizasyonu, kullanılabilirlik analizi, kategori optimizasyonu gibi çalışmaların Google ADS'e olumlu açıdan katkı sağlayacaktır.

SEO Teklifi Al

SEO Hizmeti Referansları

Başarı hikayelerimizin arasına sizin firmanızı da eklemek için sabırsızlanıyoruz.

Hilton Otel
ECG Spor
New Park Hotel
Pamuka
Sanayiden
2022 Shining Stars Awards Ödüllerinde Türkiye'nin
En İyi Dijital Pazarlama Markası
Dijital Uzmanı© Seçildi.
CK Ajans Logo

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04