Instagram Reklamları ile Son 7 Gün içinde Alışveriş Yapan Kullanıcıları Hedefleyin

Instagram Reklamları ile dünyanın en sosyal medya platformunda reklam yayınlayabilir ve ürün veya hizmetiniz ile ilgilenen yakın zaman alışveriş yapmış kullanıcılara reklam göstererek rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Ajansımıza özel hediye reklam bütçenizi almak ve reklamınızın nasıl görüneceğini görmek için hemen 3 dakikada kendi reklamınızı ücretsiz bir şekilde oluşturun.

3 Dakikada Reklam Oluştur

Mesaj, Form, Yol Tarifi, Whatsapp kampanyaları ile en doğru kullanıcıya en doğru anda ulaşın.

Uzman Görüşmesi için Randevu Oluştur

Instagram Reklamları ile İlgili Merak Edilenler

Instagram’da reklam vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Instagram'da reklam vermek için hem Business Manager'ı kullanabilir, hem de profilinizde bulunan "gönderiyi öne çıkar" seçeneğinden gönderinizi öne çıkarabilir yani reklam verebilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki gönderinizi öne çıkarabilmek için bir "işletme hesabı"na sahip olmanız gerekmektedir. İşletme hesabına geçiş yapmadan Instagram reklam verme araçlarını kullanmanız mümkün değildir.

Instagram reklam verme araçları nelerdir?

Instagram'da reklam verme araçları olarak hem Business Manager'ı kullanabilir, hem de profilinizde bulunan "gönderiyi öne çıkar" seçeneğinden gönderinizi öne çıkarabilir yani reklam verebilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki gönderinizi öne çıkarabilmek için bir "işletme hesabı"na sahip olmanız gerekmektedir. İşletme hesabına geçiş yapmadan Instagram reklam verme araçlarını kullanmanız mümkün değildir.

Instagram reklamı vermenin yolları nelerdir?

Instagram'da reklam vermenin yolları hem Business Manager'ı kullanmak hem de profilinizdeki gönderileri ve hikayeleri öne çıkarma seçeneğini kullanmaktır. Ama unutmamalısınız ki bunları yapabilmek için bir "işletme hesabı"na sahip olmanız gerekiyor. İşletme hesabına geçiş yapmadan Instagram'da reklam vermeniz mümkün değildir.

Instagram reklamı vermek ücretli mi?

Evet, Instagram reklamı vermek ücretlidir. Yapmak istediğiniz reklam türüne ve günlük harcamak istediğiniz bütçeye göre Instagram reklam ücretleri de değişiyor. Yalnızca öne çıkarma işlemlerinde etkileşim alabilmeniz adına belirlenmiş olan bir minimum tutar olur ve bu dönemden döneme değişir.

Instagram reklam ücretleri ne kadar?

Instagram'da sabit bir reklam ücreti yoktur. Yapmak istediğiniz reklam türüne ve günlük harcamak istediğiniz bütçeye göre Instagram reklam ücretleri değişiklik göstermektedir. Yalnızca öne çıkarma işlemlerinde etkileşim alabilmeniz adına belirlenmiş olan bir minimum tutar olur ve bu dönemden döneme değişir.

Instagram’da reklam verme zor mu?

Instagram'da reklam vermek zor değil. Gönderinizin altındaki "gönderiyi öne çıkar" seçeneğini yahut hikayenizdeki "hikayeyi öne çıkar" seçeneğini kullanabilirsiniz. Fakat daha kapsamlı ve verimli bir reklam çalışması isterseniz Business Manager kullanmanız gerekir ki bu da profesyonel bir çalışma gerektirdiği için bu konuda alanında uzman kişi ve ajanslarla çalışmanızı öneririz.

Nasıl sponsorlu Instagram reklamı verilir?

Instagram'da sponsorlu reklam oluşturmanın yolu hem Business Manager'ı kullanmak hem de profilinizde bulunan "gönderiyi öne çıkar" seçeneğinden gönderinizi öne çıkarmaktır. Ama unutmamalısınız ki gönderinizi öne çıkarabilmek için bir "işletme hesabına" sahip olmanız gerekmektedir. İşletme hesabına geçiş yapmadan Instagram'da reklam vermeniz mümkün değildir.

Instagram reklam fiyatları ne kadar?

Instagram reklam fiyatları yapmak istediğiniz reklam türüne ve günlük harcamak istediğiniz bütçeye göre Instagram reklam ücretleri değişiyor. Yalnızca öne çıkarma işlemlerinde etkileşim alabilmeniz adına belirlenmiş olan bir minimum tutar olur ve bu dönemden döneme değişir.

Instagram'da reklam veremiyorum, ne yapmalıyım?

Instagram reklamı verememenin birden fazla sebebi olabilir. İlk olarak bir işletme hesabına sahip olmayabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı bir işletme hesabına çevirmelisiniz. Bir işletme hesabına sahip olduğunuz halde reklam veremiyorsanız ya paylaştığınız görsel veya video Instagram politikasına uygun değildir ya da hesabınızın o zamana kadar olan aktiviteleri reklam açma hakkınızı olumsuz etkilemiştir. Sebebi bulmaya çalışın, hala bir problem olmadığını düşünüyorsanız veya problemi bulamadıysanız bir profesyonel ile iletişime geçebilir ya da direkt olarak Instagram'a bu konu hakkında detaylı bir mail gönderebilirsiniz.

Bunları Biliyor Musunuz?

Web sitenizi ziyaret edenlere reklam göstermek ister misiniz?

Web sitenizi son 180 gün içinde ziyaret eden kullanıcılara instagram hesaplarına girdiklerinde reklam gösterebiliriz. e-ticaret sitenizde sepete ürün satmış fakat satın almamış kullanıcılara özel reklamlarda gösterebiliriz.

1 yıl önce İntagram hesabınızı ziyaret edenlere reklam göstermek ister misiniz?

İnstagram hesabınız ile son 365 gün içerisinde etkileşime geçen, profili ziyaret eden, mesaj gönderen kişilere özel reklam gösterebiliriz.

Benzer Kullanıcılara reklam göstermek ister misiniz?

İnstagram hesabınız ile son 365 gün içerisinde etkileşime geçen, profili ziyaret eden, mesaj gönderen kişilere veya web sitenizi son 180 gün içinde ziyaret eden kullanıcılara benzer ilgi alanı ve demografik bilgiye sahip kullanıcılara reklam gösterebiliriz.

Gelişmiş Instagram Özelliklerini Kullanın!

Instagram reklamları ile ürün veya hizmetleriniz ile ilgilenen kişileri hedefleyin.

WhatsApp'ın Gücünü Keşfedin!

WhatsApp'a yönlenen insagram reklamları ile satışlarınızı hızlandırın!

Demografi ve Önemli Gelişme Hedefleme

En gelişmiş hedefleme özellikleri ile en doğru kullanıcılara ulaşın, ajans hesabı fırsatlarını kullanın.

Size uygun dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi almak için merak ettiğiniz konuları şimdi uzman ekibimize danışın

Hizmet Verdiğimiz Referanslarımız

Başarı hikayelerimizin arasına sizin firmanızı da eklemek için sabırsızlanıyoruz.

İzmir Ticaret Odası
ECG Spor
New Park Hotel
Cp Ankara Otel
Pamuka
Yeşeren Okulları
Sanayiden
CN Enerji
2022 Shining Stars Awards Ödüllerinde Türkiye'nin
En İyi Dijital Pazarlama Markası
Dijital Uzmanı© Seçildi.
CK Ajans Logo

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04