2022’de En İyi 9 Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi
2022’de En İyi 9 Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi
11 Nisan 2022
İdil Tiber Ersoy

Potansiyel hastalarınız, gezinmesi rahat ve estetik açıdan göze hitap eden, kaliteli bir web sitesinizin olması bekler. Web siteniz sağlık kurumunuz ile ilgili ilk izlenim olduğu için; estetiğini oluşturmak, güven ve profesyonellik imajı sergilemek çok önemlidir.  2022’de hasta hacmini ve kalitesini artırmak istiyorsanız kaliteli web sitesi tasarımına yatırım yapmanız şart. İşte bu sebeple, 2022’de başarılı olmanıza yardımcı olabilecek en yeni sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendlerini liste haline getirdik

1. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendleri: Minimalizm 

Bir sağlık kurumu olarak, potansiyel hastalara temiz ve düzenli bir imaj yansıtmak dönüşümlerimiz için çok önemlidir. Bu nedenle minimalizmin 2022’de kesinlikle trend olacağına şüphe yok! Minimalizmin bir diğer faydası ise bir web sitesinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı masıdır ki bu unsur da kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve etkileşim oranımızı arttıracaktır.

Ek olarak, minimalizm daha az dikkat dağıtıcı olması potansiyel hastalarımızı harekete geçirici mesajınıza odaklanmasını sağlar ve dönüşümleri arttırmada pozitif bir etken olur.  

2. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Rahat Renkler

Web sitenizin rengi, potansiyel hastaların markanızın karakteristik yapısını nasıl gördüğünü doğrudan etkiler, bundan kaynaklı renk seçiminizi spesifik bir şekilde analiz etmek önemlidir. 

Örneğin beyaz renk güvenliği ve profesyonelliği çağrıştırır. Kullanabileceğiniz diğer renkler içerisinde mavi ve yeşilin daha açık tonları bulunur. Açık renklerin kullanılması, rengin sakinleştirici etkisini artıracaktır.

3. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Cesur ve Net Tipografi

Web siteniz, potansiyel hastaların kurumunuz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak adına var fakat tipografiniz çok hafif veya okunması zorsa, sitemize giriş yapan kullanıcıları negatif bir davranışa yönlendirerek hemen çıkma oranınızı artıracaktır.

Çok fazla çeşitlilik kullanıcının kafasını karıştıracağı ve web sitesinin estetiğine zarar vereceği için üçten fazla farklı yazı tipi kullanmaktan kaçının.

4. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: İnsan Öğeleri Ekleyin

Bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak, web sitesinin insan gibi görünmesini de sağlamak her zamankinden daha önemlidir. 

Web sitenizi daha insani hale getirmenin en basit yollarından bir tanesi, ana sayfaya bir hastanın veya tıp uzmanının gerçek bir fotoğrafını eklemektir.

Yapılan araştırmalar insanların yüzlerinin fotoğraflarının etkileşimi önemli ölçüde artırabileceğini göstermektedir. Orijinal görüntüler stok fotoğraflardan %35 daha fazla etkileşim sağladığından, bir çalışanın veyahut hastanın gerçek bir fotoğrafını kullanmak daha önemlidir.

5. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Amaca Yönelik Mikro Etkileşimler

Mikro etkileşimler potansiyel hastalarınız ile etkileşim sağlamanın ve web sitenize ekstra bir profesyonellik düzeyi eklemenin harika bir yoludur. 

Mesela ,yüklenme hızı yavaş sayfanız varsa, ziyaretçileri etkileşimde tutan ve hemen çıkma oranlarını azaltan eğlenceli bir sayfa oluşturabilirsiniz: Mikro etkileşime bir örnek olarak, ziyaretçilerden biri size mesaj yazarken animasyonlu sohbet baloncuklarıdır. Mikro etkileşimler fark edilmemeli veya kullanıcıyı web sitenizde aradıklarından uzaklaştırmamalıdır. Aksine, okuyucunun ilgisini çekmek ve katılımı artırmak için varlar.

6. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Slaytları Kullanmaya Veda

Kullanıcılar slaytları tıklamak yerine kaydırmaya şartlandırılmıştır. Birçok çalışma, slaytların ihtiyaç duydukları şeyi hemen bulamadıkları için ziyaretçileri hayal kırıklığına uğrattığını gösteriyor. Bunun yerine slaytlardan vazgeçmek 2022’deki yeni sağlık hizmeti web sitesi tasarım trendi olacak.

7. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Kişiselleştirilmiş Deneyimler

Kullanıcıların yaklaşık %35’inin kişiselleştirilmiş içerik aldıklarında plansız satın alma yapma olasılıkları daha yükselir. Bu nedenle kişiselleştirme, 2022’de büyük bir web tasarımı trendi olacak. Kişiselleştirilmiş web tasarımının çok basit bir örneği, müşteriyi alıcı yolculuğunda yönlendirmek için her sayfaya diğer ilgili bağlantıları eklemektir.

8. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Gömülü Videolar

Ziyaretçilerin yaklaşık %72’si bir ürün veya hizmet hakkında bilgi edinmek için metin okumaktansa video izlemeyi tercih edeceklerini söylüyor. Videolar, hastalara belirli hizmetler (bir operasyon gibi) hakkında bilgi vermek için harika araçlardır, ancak aynı zamanda ziyaretçiyle anında etkileşim kurmak için ana sayfada da kullanılabilirler.

​​9. Sağlık Hizmetleri Web Sitesi Tasarım Trendi: Büyüleyici Anketler

2022 için son sağlık web sitesi tasarım trendi, ilgi çekici anketler oluşturmaktır. Müşterilerin web sitenizi aramasını sağlamak yerine, istedikleri bilgileri doğrudan onlara sunun. Buna ek olarak araştırmalar, bir quiz sitemini başlatan kişilerin %96’sına  quizlerin çok ilgi çekici olduğunu gösteriyor.

Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

veya
uzman ekibimiz ile görüşün.

+90 850 304 12 02+90 232 332 14 04