Web Sitesi Trafik Analizi

Ana Sayfa/Hizmetlerimiz/Web Sitesi Trafik Analizi

Web Sitenize giren kullanıcıların neler yaptığını merak ediyor musunuz? Hemen bizimle iletişime geçerek site analizini alabilirsiniz.

Web Sitesi Trafik Analizi

Web Sitenizde Neler Oluyor?

Günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri kullanıcıların web sitesinde ne yaptıklarını gözlemlemeden, satışlarda ve diğer dönüşümlerde yaşanan düşüklüğün sebebinin sadece reklam çalışmasına bağlı olduğunun düşünülmesidir. Gelin bunu matematiksel bir örnek ile açıklamaya çalışalım.

Örneğin sitenizin mobil hızının düşük, tasarımının başarısız olduğunu ve sitenize giren her 100 kişiden 10 kişinin ürün satın aldığını düşünelim. Yaptığınız reklam çalışmasında 100 kişinin sitenize girmesi için ödediğiniz tutarın da 100TL olduğunu düşünelim. 10 kişi satın aldığında kazandığınız tutar da 1000 TL olsun yani her ürün 100TL olsun.

Bu durumda 100 TL harcayıp 1000TL kazanmış olacaksınız. Eğer 2000TL kazanmak isterseniz aynı matematiksel model ile 200TL harcamak zorundasınız yani reklam maliyetiniz %100 arttırmalısınız.

Ancak web sitenizde yapacağınız optimziasyonlar, hızlandırmalar, satın alma adımlarındaki iyileştirmeler ile dönüşüm oranlarınızı %10 arttırdığınız varsayalım. Sitenize 100 kişi girdiğinde bu durumda 20 kişi satın alacak ve 2000TL kazanmış olacaksınız. Yani reklam maliyetiniz değişmeyecek ancak ciro artışı iki katına çıkmış olacak.

İşte bahsetmek istediğimiz tam da bu. Bir web sitesinde yapacağınız düzenleme ile reklam maliyetini artırmadan satın alma oranlarında artış yakalayabilir ve aynı reklam maliyeti ile daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bu da web sitenizde gezinen kullanıcıların parametrik veya nonparametrik trafik analizleri ile mümkün olur.

Yani kullanıcı sitenize nasıl girmiş, hangi sayfalarda gezinmiş, ne kadar sitenizde kalmış ve neden çıkmış? Gelin bu soruları yanıtlayalım, sitenizin maksimum performans gösterdiğine emin olalım ve daha sonra reklam çalışmasına odaklanalım. Size uygun dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi almak için merak ettiğiniz konuları şimdi uzman ekibimize danışın.
 

Başarıya ulaşmanız için bir form uzağınızdayız!

Tıkla Ara